Środa, 17 Sierpnia, 2022     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projekt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Sobota, 25 Czerwca, 2022
"Zakonczenie roku szkolnego w Wojnowicach"
"Komers 2022"
"Prezentacja od klasy 7 dla absolwentow"

Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Prezentacja na temat sadzenia drzew
"Bezpieczne wakacje"

Środa, 22 Czerwca, 2022
"Piknik na lakach"

Piątek, 17 Czerwca, 2022
"Wycieczka do Wroclawia"

Wtorek, 07 Czerwca, 2022
"Zawody lekkoatletyczne"

Czwartek, 02 Czerwca, 2022
Dzien Dziecka i Sportu
Program „Laboratorium Przyszlosci"

Poniedziałek, 23 Maja, 2022
"Gminny Konkurs Recytatorski"

Czwartek, 28 Kwietnia, 2022
"Dzien wody"
"Turniej gier i zabaw ruchowych"

Wtorek, 19 Kwietnia, 2022
"Wir lieben den fruhling"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice


Wakacje! W galerii szkoły znaleźć już można zdjęcia z zakończenia roku...
Wydarzenia
"Zakonczenie roku szkolnego w Wojnowicach"
Wydrukuj   

Dzisiaj wszyscy z radością większą niż zwykle przybyli do szkoły. Oczywiście powodem tej radości był fakt, że dziś zaczynają się wakacje! Dla wielu był to kolejny rok szkolny, dla najmłodszych pierwszy, a dla najstarszych ostatni. Dzisiaj pożegnaliśmy klasę VIII, naszych absolwentów, którzy z bagażem wiedzy i doświadczeń opuszczają mury wojnowickiej podstawówki i idą dalej w edukacyjny świat. Klasa 3 zakończyła edukację wczesnoszkolną, żegnając swoją ukochaną wychowawczynię by przejść z uśmiechem do II etapu edukacji. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego nie zabrakło ciepłych słów, kierowanych przez Dyrektor Zespołu do zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Również wychowawcy na forum gratulowali swoim wychowankom ukończenia kolejnej klasy.

Dzisiaj szczególne podziękowania składamy niezastąpionej Pani Annie Mistarz, która każdego była z nami w szkole, znosiła wszystkie wybryki, służyła pomocą i dobrym słowem, a teraz przechodzi na emeryturę.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Dobrze i mądrze korzystajcie z wolnego czasu, bawcie się, uprawiajcie sporty i cieszcie latem. Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

 

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 
Autor: -
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
"Prezentacja od klasy 7 dla absolwentow"
Wydrukuj   

Autor: -
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 
Autor: Uczniowie ZSP w Wojnowicach
Opublikowano: Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 

 
Autor:
Opublikowano: Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

Dzisiaj klasa 4 była na pikniku na łąkach. Graliśmy w berka, rzucaliśmy do celu i zwyczajnie podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Towarzyszyły nam kaczki, bocian i…kilka pajączków. Zabawa była świetna.

 

 

 

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 22 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

W ubiegły piątek uczniowie klas 4-8 ZSP Wojnowice pojechali na wycieczkę do Wrocławia, do Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Na miejscu przewidziany był udział uczniów w warsztatach edukacyjnych. Odbyły się one w dwóch grupach. Klasy 4-5 - „Wody słodkie, wody słone” a klasy 7-8 zajmowały się tematem „Powietrze i jego skład”. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz wyciągali wnioski. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie centrum. Zobaczyliśmy wodę w każdej postaci oraz mieliśmy okazję poznać wiele kwestii związanych ze zbiornikami wody, odkryciami naukowców, zatopionymi statkami czy mnóstwem innych tematów.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na zasłużony posiłek.

 

 

 

 

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Piątek, 17 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 6 czerwca 2022 nasi uczniowie wzięli udział w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcąca Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nasi reprezentanci brali udział w kilku konkurencjach, wśród których największym zainteresowaniem cieszył się skok w dal.

Wyniki:

Skok w dal 

Kacper Kruty 3,51 m IV miejsce

Justyna Fitzner 3,93m III miejsce

Patryk Matuszek 4,46m – III m-ce

Jakub Rąpała 4,46m – IV m-ce

Bieg na 60 m

Martyna Sławik - eliminacje 00:09.55, finał 00:09.58 (III miejsce)

Bieg na 300 m

Asia Halfar 00:51.10 III m-ce

Bieg na 1000m

Janek Wójcik 03:26.68 I m-ce

 

Uczniom klasy VIII, którzy po raz ostatni reprezentowali nasz ZSP na lekkoatletycznych zawodach serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów na etapie szkół ponadpodstawowych.

 

 
Autor: Marta Mysliwy
Opublikowano: Wtorek, 07 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

1 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie DZIECI. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia, Rada Rodziców przygotowała słodkości, a nauczyciele sportowe atrakcje.

Pogoda dopisywała więc ruszyliśmy na boisko, na którym odbył się towarzyski mecz piłki nożnej uczniów klas IV-VIII. Rywalizacja była zacięta od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatecznie drużyna Tomka pokonała team Jaśka wynikiem 6:2. W tym samym czasie trwały zawody trójboju lekkoatletycznego dla klas najmłodszych. Dzieci brały udział w trzech konkurencjach: skok w dal, rzut piłką lekarską oraz bieg sprinterski. Po podliczeniu punktacji wśród dziewczynek najlepsze okazały się Ania Rudzok, Magda Krzikalla i Natalia Matuszek, które uzyskały jednakową ilość punktów. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Kacper Kruty przed Pawłem Rudzokiem i Karolem Warzechą. Finałem naszego Dnia Sportu był mecz ringo „Dorośli vs Dzieci”, który wygrały… DZIECI J

 

Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!

 
Autor: Marta Mysliwy
Opublikowano: Czwartek, 02 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

Uczniowie klasy 8, Adam Nowak i Jakub Rąpała jako pierwsi mogli poznać działanie drukarki 3D, którą nasza szkoła pozyskała dzięki Programowi "Laboratorium Przyszłości". Druk 3D pomaga zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni, wpływa pozytywnie na rozwój pobudzając wyobraźnię i postrzeganie rzeczywistości, co przekłada się na osiąganie lepszych wyników w nauce.

 
Autor: Tomasz Kanclerz
Opublikowano: Czwartek, 02 Czerwca, 2022
Następna strona >>