Poniedziałek, 25 Października, 2021     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projekt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Poniedziałek, 25 Października, 2021
"Halowe mistrzostwa"

Niedziela, 17 Października, 2021
"Dzień Języków"

Piątek, 15 Października, 2021
"Dzień Edukacji Narodowej"

Środa, 29 Września, 2021
"Jabłka – samo zdrowie!"
"Wybory do Samorządu Uczniowskiego"

Piątek, 10 Września, 2021
"Informacja"

Środa, 08 Września, 2021
"Dzień dobry SZKOŁO!!!"

Wtorek, 29 Czerwca, 2021
"Klasa 7 żegnała uczniów klasy najstarszej"

Poniedziałek, 28 Czerwca, 2021
"Życzenia"

Sobota, 26 Czerwca, 2021
"Zakończenie roku szkolnego"

Piątek, 18 Czerwca, 2021
"Szkolne wycieczki"

Środa, 02 Czerwca, 2021
Informacja

Wtorek, 01 Czerwca, 2021
"Miesięczny harmonogram udzielanych w ramach projektu form wsparcia"

Poniedziałek, 31 Maja, 2021
Akcja edukacyjna "Lekki Tornister"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice


Rok szkolny czas zacząć!
Wydarzenia
Wydrukuj   

20 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego  w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Raciborza i Powiatu Raciborskiego w Lekkoatletyce. Nasi uczniowie godnie reprezentowali wojnowicki ZSP zdobywając trzy medale:

·               Jakub Zaczek złoto w skoku w dal z rekordem życiowym 3.93m ,

·               Asia Halfar brąz w biegu na 600m,

·               Patryk Matuszek brązowy medal w skoku w dal (wynik 4.50m).

Gratulujemy! Laughing

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 25 Października, 2021
Wydrukuj   

13 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Języków.

Każda klasa przygotowała ciekawostki o państwie, który wcześniej został przydzielony w wyniku losowania. Po dzisiejszej żywej lekcji wiemy z jakiego kraju wywodzi się Harry Potter, co na śniadanie jedzą Francuzi, w którym kraju Krecik buduje podziemne tunele, co oznacza słowo „Spasiba” , jak wygląda Coco Chanel, w jakich krajach mówi się po niemiecku, jak tańczy się flamenco i kazaczoka oraz z czego słyną Włochy…

A czy wiecie, że Europejski Dzień Języków został ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy i obchodzony jest corocznie 26 września? Celem tego święta jest propagowanie nauki języków obcych a także poznanie kultury państw Europy.

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Niedziela, 17 Października, 2021
Wydrukuj   

14 października spotkaliśmy się w szkole na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego Ewa Gotzmann przywitała zebranych gości oraz pracowników i uczniów. „Odpowiedzialność nauczyciela jest ogromna. Młodemu pokoleniu potrzebne są autorytety. Dobry nauczyciel ukierunkuje dziecko na właściwe działanie, rozwinie u niego zdolności i zainteresowania. Ale wtopi też wartości, którymi należy się kierować w życiu.”- powiedziała Dyrektor ZSP. Pani Dyrektor złożyła podziękowania nauczycielom, a także pracownikom niepedagogicznym.

 

Tego dnia swoje pasowanie przeżywali najmłodsi uczniowie, którzy we wrześniu przekroczyli szkolne progi. Lekko zestresowani ale wspierani przez starszych kolegów, świetnie zdali egzamin z wiedzy oraz tańca, by następnie uroczyście złożyć ślubowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Burmistrz Krzanowic Pan Andrzej Strzedulla, składając podziękowania i życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji.

 

Nauczycielom życzę nieustającej satysfakcji wykonywania tego trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości. Wszystkim pracownikom pedagogicznym oraz niepedagogicznym  wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i spełnienia najskrytszych marzeń.”- Ewa Gotzmann, dyrektor ZSP Wojnowice

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Piątek, 15 Października, 2021
Wydrukuj   

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Pani Dyrektor, uczniowie i nauczyciele ubrani na czerwono, wzięli udział w krótkim apelu, na którym dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Poznaliśmy nazwę jabłka w różnych językach, a także co smacznego można przygotować z jabłek i jakie wartości odżywcze mają w sobie skórki z jabłek. Zwrócono uwagę na to, że warto sięgać po napoje bez cukru, które są najlepsze dla naszego zdrowia.

Samorząd Uczniowski przygotował również kotyliony w kształcie jabłka dla każdego ucznia, a klasa 2 pochwaliła się swoimi jabłkami z papieru z gąsienicą.

Na koniec apelu wszyscy wgryźli się w swoje jabłka. Mamy nadzieję, że takie akcje uświadomią wszystkim, jak ważne jest zdrowie w naszym życiu, zgodnie z przysłowiem:

One apple a day, keeps the doctor away (jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie). 

 
Autor: Samorząd Uczniowski
Opublikowano: Środa, 29 Września, 2021
"Wybory do Samorządu Uczniowskiego"
Wydrukuj   

 

Samorząd Uczniowski pełni niezwykle ważną rolę w życiu każdej szkoły. Przedstawiciele SU ściśle współpracują z opiekunem oraz Gronem Pedagogicznym, ale przede wszystkim mają za zadanie łączyć uczniów, kultywować tradycje szkoły, wytwarzać więź oraz poczucie dobrej atmosfery w szkole.

W roku szkolnym 2021/22 Samorząd Uczniowski będzie pracował w składzie: Kacper Kruty, Marlena Pieczarek, Paweł Rudzok, Kamil Opałka, Jakub Zaczek, Igor Lewkowicz, Łukasz Kleta. Dorota Sawina, Miłosz Kaptur, Maria Nowak, Laura Pieczarek, Daria Rudzok, Anna Woźniak. Wszystkie działania SU koordynować będzie pani Barbara Sawina.

Gratulujemy i życzymy wielu owocnych pomysłów i działań Wink


 

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 29 Września, 2021
Wydrukuj   

Po wakacyjnej przerwie, 7 września wznowiliśmy nasze zajęcia projektowe pt. "Rozwoj kompetencji i umiejętności kluczem do sukcesu w Gminie Krzanowice".

Na naszej szkolnej stronce internetowej będą pojawiać się comiesięczne harmonogramy spotkań poszczególnych grup z prowadzącymi.

Do zobaczenia na zajęciach Cool
 
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Piątek, 10 Września, 2021
Wydrukuj   

Po wakacjach zostały już tylko wspomnienia. Morze, góry, jeziora, wycieczki i inne atrakcje pozostaną na kartkach i fotografiach. Napełnieni pozytywną energią wracamy w szkole mury by liczyć, czytać, pisać, malować, śpiewać, ćwiczyć i poznawać otaczający nas świat na nowo, a także odnawiać nasze relacje rówieśnicze.

Witamy w szkole naszych pierwszaków: Oliwię, Karinę, Emilię, Emmę, Michała, Maksymiliana oraz panią wychowawczynię Alicję Szafarczyk życząc uśmiechu oraz przyjemnej nauki i pracy.

 


Jaki będzie nowy rok szkolny?

Miejmy nadzieję, że będzie radosny, ciekawy, szczęśliwy, pracowity i atrakcyjny, wypełniony sukcesami i energią do odkrywania wiedzy oraz swoich talentów.

Powodzenia! J

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 08 Września, 2021
Wydrukuj   

W czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, zgodnie z tradycją klasa 7 żegnała uczniów klasy najstarszej, która kończy edukację w naszej szkole. Siódmoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią panią Basią Sawiną zaprezentowali naszym ósmoklasistom kilka filmów, które były i myślę, że będą świetnym wspomnieniem szkolnych czasów. Zachęcamy do zajrzenia na nasz kanał YouTube:

  
Autor: ZSP-W
Opublikowano: Wtorek, 29 Czerwca, 2021
Wydrukuj   

 
Autor: Dyrektor ZSP Wojnowice
Opublikowano: Poniedziałek, 28 Czerwca, 2021
Wydrukuj   

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły udanego wypoczynku i regeneracji po trudach edukacji, samych słonecznych dni, pięknych chwil, ciekawych wycieczek, a przede wszystkich bezpiecznych przygód.
 
Do zobaczenia we wrześniu!
 
 

 

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły

 
Autor: ZSP-W
Opublikowano: Sobota, 26 Czerwca, 2021
Następna strona >>