Piątek, 24 Maja, 2019 Najnowsze wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

Odwiedź nasz kanał:

kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Czwartek, 16 Maja, 2019
"Jubileusz ZSP"

Piątek, 12 Kwietnia, 2019
"Egzaminy ósmoklasisty"

Piątek, 29 Marca, 2019
"Wizyta w izbie regionalnej"

Poniedziałek, 25 Marca, 2019
"Kolorowy Tydzień - film!"

Czwartek, 21 Marca, 2019
Kolorowy Tydzień!

Środa, 20 Marca, 2019
"Kolorowy tydzień - Nasze pasje"

Piątek, 15 Marca, 2019
"Konkurs wiedzy pożarniczej"

Wtorek, 05 Marca, 2019
Akcja "Lekki Tornister"

Czwartek, 31 Stycznia, 2019
"Bezpieczne Ferie 2019"

Wtorek, 29 Stycznia, 2019
"Dzień Babci i Dziadka"

Niedziela, 27 Stycznia, 2019
"Dzień śpiocha"

Poniedziałek, 21 Stycznia, 2019
"Śląski Festiwal Nauki 2019"

Piątek, 18 Stycznia, 2019
"Bal karnawałowy"

Poniedziałek, 14 Stycznia, 2019
"Żywa lekcja historii"

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
W galerii zagościły nowe zdjęcia!
Nowości
Wydrukuj   

Jubileusz 115-lecia szkoły w Wojnowicach

 

„Dzieci są jak motyle na wietrze,

Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może„

 

Te piękne słowa Clare Morral stały się motywem przewodnim obchodów 115-lecia szkoły podstawowej w Wojnowicach. Dyrektor ZSP pani Ewa Gotzmann powiedziała, że: Na  przestrzeni tych 115 lat wielu naszych absolwentów pokończyło wyższe uczelnie. Pełnią odpowiedzialne stanowiska, są nauczycielami, architektami, stróżami prawa, wykładowcami na uczelniach, są lekarzami, prawnikami, są świetnymi rzemieślnikami. Wielu zostało powołanych do stanu duchownego. Można by powiedzieć, że te nasze motylki wyfrunęły z tej małej szkółki. Jedne pofrunęły bliżej, drugie dalej”. Istnienie naszej szkoły jest dowodem na to jak ogromną rolę pełni dla wojnowickiej społeczności. Pięknie powiedział pan Henryk Siegmund: „Można żyć w różnych częściach świata, ale o domie rodzinnym, szkole podstawowej, kościele nigdy się nie zapomina […] nauczyciel jest również członkiem naszej rodziny”. Szkoła jest tym miejscem, którego się nie zapomina. Jest centrum spotkań dzieci i dorosłych, przestrzenią pełną beztroskiej radości, stanowi fragment Wojnowic i stwarza możliwość pracy dla wielu osób, ale przede wszystkim jest miejscem do którego każdy z sentymentem wraca.

Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości w tym Dyrektor Delegatury pani Alicja Bartkowiak Inspektor ds. oświaty pan Marcin Kandziora, burmistrz Gminy Krzanowice pan Andrzej Strzedulla wraz z zastępcą panem Jarosławem Gałkowskim. Obecni byli przedstawiciele Rady Sołeckiej z Sołtys panią Anną Kupką, przedstawiciele Rady Gminy oraz organizacji społecznych, a także dyrektorzy gminnych placówek, a także obecni i byli pracownicy szkoły. Nie zabrakło uczniów i absolwentów w tym tych najważniejszych i najstarszych pana Henryka Siegmunda oraz pana Ryszarda Kapinosa.

Dzisiejsza uroczystość była wydarzeniem pełnym chwytających za serce wspomnień o historii naszej szkoły, ciepłych słów o absolwentach, miłych anegdot związanych z pracą w szkole, interesujących występów, które pomogły cofnąć się w czasie, a także utworów, które wywoływały wzruszenie. 

Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 16 Maja, 2019
"Egzaminy ósmoklasisty"
Wydrukuj   

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wojnowicach informuje, że egzaminy ósmoklasisty odbędą się w szkole w ustalonych przez OKE terminach:

    1. 15 kwietnia 2019 r. język polski

    2. 16 kwietnia 2019 r. matematyka

    3. 17 kwietnia 2019 r. język obcy nowożytny- język angielski.

 

Autor: ZSP Wojnowice
Opublikowano: Piątek, 12 Kwietnia, 2019
Wydrukuj   

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią oraz panią dyrektor udali się do wojnowickiej „Izby regionalnej”. Izba jest miejscem, w którym znajdują się eksponaty gromadzone przez wiele lat. Przypominają one o dawnych tradycjach, zwyczajach, ale przede wszystkim były ważnym elementem życia na lokalnej ludności w XX/XXI wieku. Zbiory obejmują książki, obrazy, odzież, przedmioty codziennego użytku tj. garnki, zastawy stołowe, żelazka, pierwsze radia i telewizory i wiel innych. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy historii pewnej rzeźby oraz historii wojnowickiej szkoły.

 

Wiosennie i zielono zrobiło się na naszym placu zabaw ponieważ w minioną środę uczniowie wraz z rodzicami zasadzili piękne tuje J  Praca wymagająca mnóstwo siły i zaangażowania nie poszła na marne.  W galerii zdjęć możecie zobaczyć efekty J 

 Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Piątek, 29 Marca, 2019
Wydrukuj   

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 25 Marca, 2019
Wydrukuj   

HALO!         HALO! POBUDKA, już 21 MARCA!

Dzień dooobry Wiosno!!  Marzanny i gaiki są już gotowe więc zapraszamy do naszej szkoły, w której dzieją się kolorowe atrakcje.

Czerwony poniedziałek należał do JĘZYKA POLSKIEGO. Chętni uczniowie oraz uczennice czytali opowiadania swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Oprócz tego każda klasa otrzymała wyjątkowe językowe zadane ;)

Barwny wtorek był poświęcony pasjom, zainteresowaniom oraz hobby naszych dzieci i młodzieży. Wiemy, że Krzyś uwielbia zbierać znaczki i kamienie, Wiktoria pasjonuje się grą na pianinie oraz flecie, Szymon świetnie czuje się w roli kucharza prezentując nam jedno ze swoich dań, Dorotka rozwija swoją wyobraźnie poprzez czytanie książek, natomiast Kacper kolekcjonuje samochodziki (w swojej kolekcji posiada ponad 60 modeli). W szkole mamy również fanów piłki nożnej- Kubę, Łukasza, Janka, Miłosza oraz dwóch Tomków. Igor ćwiczy brazylijskie ju-jutsu, a Milena gimnastykę. Ania i Laurą zaprezentowały nabyte umiejętności taneczne, Daria i Asia opowiedziały o przyjaciółkach z klocków Lego, a Martyna wraz z Marysią pochwaliły się swoimi pluszakami. Pani Basia wraz z Kacprem i Dorotką nie wyobrażają sobie dnia bez muzyki, natomiast pani Dyrektor z sentymentem opowiedziała o swojej pasji, jaką jest kolekcjonowanie zdjęć oraz przedmiotów, które posiadają w sobie niezwykłą wartość oraz historię.

Kolorowe gotowanie to wydarzenie, które niesie za sobą mnóstwo radości i emocji. Wspólna zabawa, przygotowanie potraw, dekorowanie stołów oraz prezentacja prawdziwych kulinarnych dzieł! Nikt się nie nudził. Rodzice i nauczyciele, nauczyciele i dzieci, dzieci i rodzice, wszyscy pracowali nad swoimi zielonymi, żółtymi, czerwonymi, pomarańczowymi, brązowymi i białymi kulinarnymi smakołykami.

A wszystko to dzieje się dzięki naszemu SU, którym dowodzi pani Barbara Sawina J

Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły (folder Kolorowy Tydzień).
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 21 Marca, 2019
"Kolorowy tydzień - Nasze pasje"
Wydrukuj   

 

Nadszedł czas na "Kolorowy tydzień"!

Poniedziałek był dniem z JĘZYKIEM POLSKIM, a dziś uczniowie przedstawiali swoje PASJE. 

Co lubią robić? Jakie mają hobby? Czym się interesują?

 

Odpowiedź w fotogalerii szkoły! 

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 20 Marca, 2019
Wydrukuj   Nasi uczniowie brali udział w II Gminnym Turniej Wiedzy Pożarniczej. Pierwszym etapem były eliminacje na szczeblu szkolnym organizowane w poszczególnych placówkach. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów awansowali do etapu gminnego, który odbył 11 marca się w Krzanowicach. Cieszy nas sukces Asi Halfar, uczennica klasy V zdobyła pierwsze miejsce, II miejsce przypadło Wiktorii Kupka, a trzeci był Jakub Cwibel. 

Gratulujemy!  Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Piątek, 15 Marca, 2019
Wydrukuj   

 


Lekki Tornister to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do uczniów klas 0-III szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy. Chcemy zwrócić uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz przyczynić się do zmniejszenia skali tego problemu w przyszłości. 

Więcej informacji w dziale "Dla rodziców".
 
Autor: Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna
Opublikowano: Wtorek, 05 Marca, 2019
"Bezpieczne Ferie 2019"
Wydrukuj   

Autor: PPIS Racibórz
Opublikowano: Czwartek, 31 Stycznia, 2019
Wydrukuj   

Dla mnie Babcia i Dziadek, dla Ciebie Oma i Opa - wyjątkowe osoby, które są z nami w każdej chwili, troszczą się o nas, uczą i bawią. Dzięki nim świat staje się ciekawszy, czas płynie zupełnie inaczej, bajki są jakby bardziej kolorowe, pierogi pysznie smakują, puzzle szybciej się układają, a nawet rower lepiej jeździ...

Ukochani Dziadkowie dzisiaj zagościli w naszej szkole. Specjalnie dla Babci i Dziadka w podziękowaniu za ogromną miłość i cierpliwość przygotowaliśmy wzruszające piosenki, piękne wiersze oraz pełne humoru skecze i scenki.

Dzisiaj świętuj razem z nami,
Bo dzień Babci i Dziadka dziś mamy!
Dajmy im życzeń moc,
Uśmiechów naszych i buziaków cały kosz!
Zdrówka, szczęścia i radości,
Zrozumienia, pomyślności,
Bądźcie dalej tak kochani,
Nie zmieniajcie się i bądźcie już zawsze tacy sami!

Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 29 Stycznia, 2019
Następna strona >>