Niedziela, 16 Czerwca, 2019 Najnowsze wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

Odwiedź nasz kanał:

kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Piątek, 14 Czerwca, 2019
"Przedszkolaki z wizytą w remizie strażackiej!"

Poniedziałek, 03 Czerwca, 2019
"Piknik rodzinny"

Czwartek, 16 Maja, 2019
"Jubileusz ZSP"

Piątek, 12 Kwietnia, 2019
"Egzaminy ósmoklasisty"

Piątek, 29 Marca, 2019
"Wizyta w izbie regionalnej"

Poniedziałek, 25 Marca, 2019
"Kolorowy Tydzień - film!"

Czwartek, 21 Marca, 2019
Kolorowy Tydzień!

Środa, 20 Marca, 2019
"Kolorowy tydzień - Nasze pasje"

Piątek, 15 Marca, 2019
"Konkurs wiedzy pożarniczej"

Wtorek, 05 Marca, 2019
Akcja "Lekki Tornister"

Czwartek, 31 Stycznia, 2019
"Bezpieczne Ferie 2019"

Wtorek, 29 Stycznia, 2019
"Dzień Babci i Dziadka"

Niedziela, 27 Stycznia, 2019
"Dzień śpiocha"

Poniedziałek, 21 Stycznia, 2019
"Śląski Festiwal Nauki 2019"

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
W galerii zagościły nowe zdjęcia!
Nowości
Wydrukuj   

"Balladyna" w Raciborzu

 

23 listopada uczniowie klas VI i VIII wybrali się do Raciborza na sztukę pt. "Balladyna", której autorem jest Juliusz Słowacki. Dramat ten należy do lektur obowiązkowych dla najstarszych klas szkoły podstawowej. Ponieważ wybraliśmy się autobusem miejskim, przed spektaklem mieliśmy trochę czasu i postanowiliśmy też pospacerować nad Odrą  i skorzystać z atrakcji parkowych. Mimo późnej jesieni, pogoda dopisała i uczniowie wesoło bawili się korzystając z zainstalowanych na bulwarach urządzeń. Takie zabawy wpływają integrująco na uczniów. Potem był  pobyt w teatrze i powrót. Ten wyjazd na pewno będzie dla wszystkich miłym wspomnieniem. 

 

Narodowe Czytanie w naszej szkole

 

9 listopada w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Zaprosiliśmy na nią przedstawicieli władz naszej Gminy - burmistrzów Andrzeja Strzedullę i Jarosława Gałkowskiego, radną Bogusławę Heiduczek, przedstawicielkę Rady Rodziców Ewelinę Kyrcz, kierowniczkę Świetlicy Środowiskowej panią Danutę Adamczyk. Do tego zacnego grona dołączyła pani dyrektor Ewa Gotzmann. Wszyscy uczniowie zgromadzili się na holu szkolnym, aby posłuchać czytania w wykonaniu zaproszonych gości, którzy zaprezentowali nam fragmenty lektury pt. "Stara baśń" autorstwa Józefa Ignacego Kraszewskiego. Czytanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów, więc słuchali uważnie, mimo iż tekst, w którym znajdujemy wiele archaizmów, nie jest łatwy w odbiorze.

 

Uczniowie w teatrze i na lekcji muzealnej

 

12 października uczniowie klas V, VI i VIII pojechali do Raciborza na spektakl teatralny do RCK oraz na zajęcia muzealne. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum w Raciborzu, które jest przez naszych uczniów regularnie odwiedzane. Tym razem uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w lekcji "Drogi do Niepodległej", która przybliżyła im historię  odrodzenia państwa polskiego, a uczniowie klasy V mieli zajęcia na temat "Co to jest muzeum?" Następnym punktem programu było obejrzenie sztuki pt. „Pan Tadeusz", dzięki której mogli poznać fragmenty naszej epopei narodowej.

Autor: Urszula Buczek
Opublikowano: Piątek, 07 Grudnia, 2018