Czwartek, 09 Lipca, 2020 Najnowsze wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

Odwiedź nasz kanał:

kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Piątek, 26 Czerwca, 2020
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne...

Poniedziałek, 22 Czerwca, 2020
"Informacja dla Rodziców i Uczniów"

Środa, 17 Czerwca, 2020
"Zakończenie roku szkolnego"

Piątek, 05 Czerwca, 2020
"Szkolny pedagog poleca"

Poniedziałek, 01 Czerwca, 2020
"Dzień dziecka"
"Komunikat odnośnie możliwości konsultacji"

Piątek, 29 Maja, 2020
"Żyj zdrowo- witaminowo!"

Poniedziałek, 25 Maja, 2020
"Wirtualny Dzień Otwarty"

Niedziela, 24 Maja, 2020
"Informacja"

Czwartek, 21 Maja, 2020
"Procedury w czasie epidemii"
"Żyj zdrowo - witaminowo!"

Wtorek, 19 Maja, 2020
"Pedagog szkolny poleca!!!"

Środa, 13 Maja, 2020
Projekt „Rozwój kompetencji i umiejętności kluczem do sukcesu w Gminie Krzanowice”

Wtorek, 05 Maja, 2020
"Zarządzenie dyrektora z dnia 5 maja 2020"

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
W menu strony pojawiło się nowe wydanie gazetki szkolnej, zapraszamy do lektury oraz życzymy wszystkim słonecznych wakacji!
Nowości
Wydrukuj   

Jubileusz 115-lecia szkoły w Wojnowicach

 

„Dzieci są jak motyle na wietrze,

Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może„

 

Te piękne słowa Clare Morral stały się motywem przewodnim obchodów 115-lecia szkoły podstawowej w Wojnowicach. Dyrektor ZSP pani Ewa Gotzmann powiedziała, że: Na  przestrzeni tych 115 lat wielu naszych absolwentów pokończyło wyższe uczelnie. Pełnią odpowiedzialne stanowiska, są nauczycielami, architektami, stróżami prawa, wykładowcami na uczelniach, są lekarzami, prawnikami, są świetnymi rzemieślnikami. Wielu zostało powołanych do stanu duchownego. Można by powiedzieć, że te nasze motylki wyfrunęły z tej małej szkółki. Jedne pofrunęły bliżej, drugie dalej”. Istnienie naszej szkoły jest dowodem na to jak ogromną rolę pełni dla wojnowickiej społeczności. Pięknie powiedział pan Henryk Siegmund: „Można żyć w różnych częściach świata, ale o domie rodzinnym, szkole podstawowej, kościele nigdy się nie zapomina […] nauczyciel jest również członkiem naszej rodziny”. Szkoła jest tym miejscem, którego się nie zapomina. Jest centrum spotkań dzieci i dorosłych, przestrzenią pełną beztroskiej radości, stanowi fragment Wojnowic i stwarza możliwość pracy dla wielu osób, ale przede wszystkim jest miejscem do którego każdy z sentymentem wraca.

Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości w tym Dyrektor Delegatury pani Alicja Bartkowiak Inspektor ds. oświaty pan Marcin Kandziora, burmistrz Gminy Krzanowice pan Andrzej Strzedulla wraz z zastępcą panem Jarosławem Gałkowskim. Obecni byli przedstawiciele Rady Sołeckiej z Sołtys panią Anną Kupką, przedstawiciele Rady Gminy oraz organizacji społecznych, a także dyrektorzy gminnych placówek, a także obecni i byli pracownicy szkoły. Nie zabrakło uczniów i absolwentów w tym tych najważniejszych i najstarszych pana Henryka Siegmunda oraz pana Ryszarda Kapinosa.

Dzisiejsza uroczystość była wydarzeniem pełnym chwytających za serce wspomnień o historii naszej szkoły, ciepłych słów o absolwentach, miłych anegdot związanych z pracą w szkole, interesujących występów, które pomogły cofnąć się w czasie, a także utworów, które wywoływały wzruszenie. 

Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 16 Maja, 2019