Piątek, 08 Grudnia, 2023     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projektprojekt


Ostatnie artykuły:
Toggle
Czwartek, 07 Grudnia, 2023
"Trzymaj forme" - aktywny grudzien
"Spotkanie ze Swietym Mikolajem"

Wtorek, 05 Grudnia, 2023
5 Powiatowy Konkurs Koled i Pastoralek

Czwartek, 30 Listopada, 2023
"Dyskoteka Andrzejkowa"

Sobota, 11 Listopada, 2023
"Dbamy o zdrowie"

Czwartek, 09 Listopada, 2023
Dzien Postaci z Bajek

Niedziela, 15 Października, 2023
"Dzien Edukacji Narodowej"

Piątek, 06 Października, 2023
"Dzien jezykow 2023"

Wtorek, 05 Września, 2023
"Wakacyjny czas dobiegl konca!"

Wtorek, 29 Sierpnia, 2023
"Rozpoczecie roku szkolnego!"

Piątek, 30 Czerwca, 2023
Upragnione wakacje!

Niedziela, 25 Czerwca, 2023
"Zakonczenie roku szkolnego w ZSP Wojnowice"

Piątek, 23 Czerwca, 2023
Gminny Konkurs Recytatorski „Lato i Wakacje”
"Wycieczka do Palmiarni i Funzeum"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice
•   Klub Siatkarski Racibórz
•   LKS Wojnowice


Wydarzenia
Wydrukuj   

W poniedziałek 26 września grupa uczniów klas 3-8 wraz z wychowawcami wyruszyła na niezwykłą wycieczkę. Naszym celem była najdłuższa wieś w Polsce, leżąca u podnóża Babiej Góry, tuż przy granicy ze Słowacją, a mowa o Zawoi. Już pierwszego dnia chwilę po przyjeździe postanowiliśmy rozeznać się w tematach:  „gdzie jesteśmy”, „co zwiedzimy” , „dokąd pójdziemy”.  We wtorek odwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy wystawę, która umożliwiła nam zapoznanie się z przyrodą regionu, a także miejscową kulturą. Podzieleni na dwie grupy wybraliśmy się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną. Ten dzień był dobrą rozgrzewką przed środową wyprawą…

Z samego rana, zgodnie planem pojechaliśmy na Przełęcz Krowiarki, z której to niebieskim szlakiem dotarliśmy do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Po chwil regeneracji, obraliśmy kierunek- „hotel”. Wyprawa była nie lada wyzwaniem dla nas wszystkich, z jednym wyjątkiem… Nasza kierowniczka zamieszania, Pani Lidia chętnie poszłaby jeszcze dalej i dalej

Czwartek przywitał nas deszczem więc przedpołudnie spędziliśmy na edukacji i nauce, uzupełnialiśmy nasze zeszyty, czytaliśmy fragmenty „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza. Dzień bez krótkiego spaceru to dzień stracony dlatego też po obiedzie wybraliśmy się szlakiem na 8-metrowy wodospad na Mosornym Potoku.  Nasza przygoda w Zawoi zakończyła się w piątek. Nawigacja w autokarze pokazała kierunek Sucha Beskidzka, a następnie Wadowice, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dla każdego z nas było to ciekawe doświadczenie ponieważ spędziliśmy razem mnóstwo czasu i mieliśmy okazję poznać się jeszcze bliżej. Pobyt z dala od domu, pokonywanie własnych słabości, wspólne posiłki, dzielenie pokoju z rówieśnikami, rozmowy, zabawy, tańce i wygłupy … Wiele chwil zostanie na zawsze w pamięci.

Dziękujemy Pani Lidii za organizację całej wyprawy bo wiemy jakże było to ogromne wyzwanie logistyczne, a pomysłowość i energia dawały nam motywację każdego dnia . Panie Ula, Basia i Marta poświęciły całą swoją uwagę wszystkim bez wyjątku. Liczymy na jakąś powtórkę , może wędrówka na Diablaka?

Autor: M.M.
Opublikowano: Sobota, 01 Października, 2022