Środa, 07 Grudnia, 2022     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projektprojekt


Ostatnie artykuły:
Toggle
Środa, 07 Grudnia, 2022
"Odwiedziny sw. Mikolaja"
"Pierwsze zajecia z Innowacji Maths in English metoda CLIL za nami !!"
"Z wizyta u SOWY w Raciborzu"
"Dzien Pluszowego Misia"

Czwartek, 24 Listopada, 2022
"Dyskoteka Andrzejkowa"

Wtorek, 22 Listopada, 2022
"Wycieczka do Oswiecimia"

Piątek, 11 Listopada, 2022
"4 Powiatowy konkurs koled i pastoralek „Spiewajmy Malemu”"
"Dzien Niepodlegosci w naszej szkole"

Poniedziałek, 31 Października, 2022
"Laboratoria Przyszlosci"

Wtorek, 25 Października, 2022
"Godziny dostepnosci nauczycieli zatrudnionych w ZSP Wojnowice"

Środa, 19 Października, 2022
"Dzien Tabliczki Mnozenia"

Wtorek, 18 Października, 2022
"Dzien Edukacji Narodowej"

Czwartek, 13 Października, 2022
Liczyc po angielsku? Czy w szkole to mozliwe?

Czwartek, 06 Października, 2022
"Dzien Chlopaka w klasie 5"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice
•   Klub Siatkarski Racibórz
•   LKS Wojnowice


W galerii znaleźć można zdjęcia z wycieczki na Babią Górę!
Wydarzenia
Wydrukuj   

W poniedziałek 26 września grupa uczniów klas 3-8 wraz z wychowawcami wyruszyła na niezwykłą wycieczkę. Naszym celem była najdłuższa wieś w Polsce, leżąca u podnóża Babiej Góry, tuż przy granicy ze Słowacją, a mowa o Zawoi. Już pierwszego dnia chwilę po przyjeździe postanowiliśmy rozeznać się w tematach:  „gdzie jesteśmy”, „co zwiedzimy” , „dokąd pójdziemy”.  We wtorek odwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy wystawę, która umożliwiła nam zapoznanie się z przyrodą regionu, a także miejscową kulturą. Podzieleni na dwie grupy wybraliśmy się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną. Ten dzień był dobrą rozgrzewką przed środową wyprawą…

Z samego rana, zgodnie planem pojechaliśmy na Przełęcz Krowiarki, z której to niebieskim szlakiem dotarliśmy do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Po chwil regeneracji, obraliśmy kierunek- „hotel”. Wyprawa była nie lada wyzwaniem dla nas wszystkich, z jednym wyjątkiem… Nasza kierowniczka zamieszania, Pani Lidia chętnie poszłaby jeszcze dalej i dalej

Czwartek przywitał nas deszczem więc przedpołudnie spędziliśmy na edukacji i nauce, uzupełnialiśmy nasze zeszyty, czytaliśmy fragmenty „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza. Dzień bez krótkiego spaceru to dzień stracony dlatego też po obiedzie wybraliśmy się szlakiem na 8-metrowy wodospad na Mosornym Potoku.  Nasza przygoda w Zawoi zakończyła się w piątek. Nawigacja w autokarze pokazała kierunek Sucha Beskidzka, a następnie Wadowice, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dla każdego z nas było to ciekawe doświadczenie ponieważ spędziliśmy razem mnóstwo czasu i mieliśmy okazję poznać się jeszcze bliżej. Pobyt z dala od domu, pokonywanie własnych słabości, wspólne posiłki, dzielenie pokoju z rówieśnikami, rozmowy, zabawy, tańce i wygłupy … Wiele chwil zostanie na zawsze w pamięci.

Dziękujemy Pani Lidii za organizację całej wyprawy bo wiemy jakże było to ogromne wyzwanie logistyczne, a pomysłowość i energia dawały nam motywację każdego dnia . Panie Ula, Basia i Marta poświęciły całą swoją uwagę wszystkim bez wyjątku. Liczymy na jakąś powtórkę , może wędrówka na Diablaka?

Autor: M.M.
Opublikowano: Sobota, 01 Października, 2022