Czwartek, 13 Czerwca, 2024     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
Ostatnie artykuły:
Toggle
Niedziela, 26 Maja, 2024
"I Miedzyszkolne Zawody Wedkarskie o Puchar Burmistrza Krzanowic"

Czwartek, 16 Maja, 2024
"Piknik rodzinny"

Sobota, 11 Maja, 2024
"Wizyta w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych"

Poniedziałek, 25 Marca, 2024
"Wielkanoc 2024"

Niedziela, 24 Marca, 2024
"Kolorowy tydzien"

Czwartek, 14 Marca, 2024
"Wycieczka do Rybnika"

Czwartek, 07 Marca, 2024
"Informacja GIS "

Poniedziałek, 04 Marca, 2024
,,Plan Działania Priorytetowego"

Piątek, 26 Stycznia, 2024
"Bal karnawalowy"

Czwartek, 25 Stycznia, 2024
"Dzien Babci i Dziadka"

Środa, 24 Stycznia, 2024
"Bezpieczne ferie 2024"

Piątek, 12 Stycznia, 2024
"Gminny Konkurs Koled i Pastoralek"

Piątek, 22 Grudnia, 2023
"Wesolych Swiat!"
"Boze Narodzenie tuz, tuz…"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice
•   Klub Siatkarski Racibórz
•   LKS Wojnowice


Wydarzenia
Wydrukuj   

W środę 14 czerwca br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wojnowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Lato i Wakacje”, przeznaczony dla uczniów klas I-III.

         Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich najmłodszych uczniów, zachęcanie do aktywnego spędzania  wakacyjnego czasu oraz zachęcanie do występów przed publicznością.

         Patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, który uafundował nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

         W naszej szkole gościli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Krzanowicach i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Borucinie, którzy zaprezentowali wiersze o tematyce wakacyjnej. Łącznie występowało 22 uczniów. Wśród zaprezentowanych wierszy znalazły się np. wiersz Barbary Szelągowskiej „Na wakacje ruszać czas”,  „Wymarzone wakacje” Agaty Widzowskiej – Pasiak, czy „Bezpieczne wakacje” Barbary Szelągowskiej. Wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w tematykę zbliżających się wakacji. Przypomnieliśmy sobie również o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

 

         Występy uczniów oceniało jury w składzie: Katarzyna Łozińska, Anida Kaczmar, Alfreda Staniek i Jolanta Sobocik. Po emocjonujących obradach jury wybrało zwycięzców. Wśród uczniów klasy I najlepszą okazała się Dominika Herman ze SP w Krzanowicach, której opiekunem była Beata Kaleja – Gorzalnik. II miejsce zajęła Marta Lasek z ZSP w Borucinie( opiekun Agata Szebel), a III Miłosz Kretek Z SP w Krzanowicach (opiekun  Judyta Absalon).

 

Spośród uczniów klasy II najlepsza okazała się Pola Kretek ze szkoły w Krzanowicach, której opiekunem była  Jolanta Śliż. Kolejne miejsca zajęli Kamil Herman z SP w Krzanowicach (opiekun Jolanta Śliż) oraz III miejsce równorzędne Karol Lasek  z Borucina (opiekun Jolanta Pytlik) i Emilia Kyrcz z Wojnowic (opiekun Alicja Szafarczyk).

Wśród trzecioklasistów najlepiej zaprezentowała się Hanna Ploch z Borucina, która recytowała wiersz pt. „Wakacyjna zabawa w szkołę” Małgorzaty Wojciechowicz. Opiekunem Hani była Renata Musioł. II miejsce zajęła Paulina Zaremba z Borucina (opiekun Renata Musioł), a trzecie Blanka Cimała i Aneta Kubiczek z Wojnowic, pod kierunkiem  Lidii Rąpały. Pozostałym uczestnikom jury przyznało wyróżnienia.

         Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które miał przyjemność wręczać pan Burmistrz. Podziękowanie skierowano również do uczniów,  rodziców i nauczycieli, którzy przygotowali uczniów.

Zwycięzcy dzisiejszego konkursu zostali zaproszeni przez pana Burmistrza do Krzanowic na Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 25 czerwca br., aby tam zaprezentowali się.

 

Gratulujemy wszystkim uczniom!!!

 

 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!       

Autor: Lidia Rapala, Alicja Szafarczyk
Opublikowano: Piątek, 23 Czerwca, 2023