Środa, 29 Marca, 2023     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projektprojekt


Ostatnie artykuły:
Toggle
Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice
•   Klub Siatkarski Racibórz
•   LKS Wojnowice


W galerii znaleźć można nowe zdjęcia!
Wydarzenia
Wydrukuj   

5 grudnia uczniowie wojnowickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Katowic. Naszym celem był 6. Śląski Festiwal Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W programie Festiwalu było wiele stanowisk obejmujących mnóstwo obszarów wiedzy począwszy od nauk medycznych, przyrodniczych, technicznych, humanistyczno- społecznych na sztuce kończąc. Można było wziąć udział w zajęciach praktycznych m.in. napisać imię w języku chińskim, stworzyć instrument muzyczny, zmierzyć poziom skoczności, poćwiczyć boks, stworzyć wydruk 3D, rozwiązać zagadki kryminalistyczne, sprawdzić swój wzrok, poziom glukozy we krwi i wiele innych. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się udział w sesji masażu, wizażu oraz fryzjerstwa. Ciekawym punktem ŚFN były także wykłady o różnej tematyce. W drodze powrotnej zwiedziliśmy piękny Jarmark Bożonarodzeniowy, który obfitował we wspaniałe i różnorodne stanowiska z ozdobami świątecznymi, rękodziełami oraz pysznymi swojskimi wyrobami.

Wycieczka dostarczyła nam wiele informacji na interesujące nas tematy, a sam udział w Śląskim Festiwalu Nauki zaliczamy do udanych.


 

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 13 Grudnia, 2022
Wydrukuj   

Kolejność występów uczestników

4  POWIATOWEGO  KONKURSU  KOLĘD  I  PASTORAŁEK 
„ŚPIEWAJMY  MAŁEMU”

zorganizowanym pod Honorowym Patronatem:

Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody

 Burmistrza Gminy Krzanowice Andrzeja Strzedulli

 

 

Planowana godzina występu może się nieco zmienić – z przyczyn niezależnych od organizatora. Serdecznie zachęcamy do obecności na całym przesłuchaniu i wysłuchaniu Wszystkich uczestników konkursu – będzie możliwość oddania głosu na swojego faworyta.

 

 
Autor: Róża Buchcik
Opublikowano: Wtorek, 13 Grudnia, 2022
Wydrukuj   

Grudzień to miesiąc gdy w naszej szkole czas inaczej płynie, w klasach i na holu czuć świąteczną magię. A co dziś, 6 grudnia się wydarzyło? Naszą placówkę odwiedził pewien gość  wraz ze swoimi przyjaciółmi, jak myślicie, o kim mowa?

Święty Mikołaj, Anioł, Diabeł oraz dwóch Elfów najpierw zawitali do przedszkolaków, a następnie udali się do uczniów szkoły. Szanowny Pan Mikołaj wypytywał uczniów wszystkich klas o ulubione lekcje, co fajnego jest w szkole, gdzie mają zajęcia i czy grzecznymi są dziećmi, natomiast najmłodsze dzieci zaśpiewały wspólnie mikołajkową piosenkę.

Święty Mikołaj z radością obdarował młodszych oraz tych nieco starszych drobnymi upominkami.

Dziękujemy Mikołajowi oraz jego pomocnikom za serdeczne spotkanie, zapraszamy Was w przyszłym roku!

 

P.S. Przypominamy, że 7 grudnia w naszej szkole odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego chłopców, a także eliminacje do powiatowego „Konkursu kolęd i pastorałek” (powiatowy konkurs zaplanowano na 16 grudnia).


 

 
Autor: Marta Mysliwy
Opublikowano: Środa, 07 Grudnia, 2022
Wydrukuj   

Uczniowie klasy czwartej są już po kilku lekcjach nauczania matematyki po angielsku. Zgodnie z metodą CLIL, uczniowie poznawali treści z przedmiotu matematyka ucząc się przy okazji komunikacji w języku obcym angielskim.

 Poznaliśmy sposób prostych obliczeń kalendarzowych na bazie m.in. : roku – year, kwartału – quarter, miesiąca – month, tygodnia – week, dnia – day, godzin- hour. Przypomnieliśmy pory roku – seasons, długości – poszczególnych miesięcy – how many days? oraz liczebniki porządkowe – first, second….

Wiele treści wyjaśnianych było w języku angielskim, co nie stanowiło dla dzieci przeszkody gdyż po krótkim wprowadzeniu uczniowie nieświadomie przestawiają się na odbiór i komunikację w języku obcym.

 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!     

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 07 Grudnia, 2022
"Z wizyta u SOWY w Raciborzu"
Wydrukuj   

W czwartek 24.11.2022 nasze dzieci z klas 2-6 wzięły udział w wycieczce do Raciborza. W programie mieliśmy zajęcia edukacyjne w Centrum nauki SOWA- Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. SOWA mieści się w Szkole Podstawowej nr 18 i jest częścią Muzeum w Raciborzu.

Pierwszą część naszej wizyty spędziliśmy w Majsterni. Jest to  przestrzeń warsztatowa, zaopatrzona w zestawy umożliwiające rozwiązywanie różnego rodzaju zadań - konstrukcyjnych, inżynierskich, matematycznych.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy, składającej się z kilkunastu angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani we wszelkie aktywności, konstruowali mosty. Walczyli z grawitacją, budowali tor przeszkód a niektórym nawet udało się zbudować pojazdy unoszone przez gorące powietrze.

Po wszystkich emocjach i krótkim posiłku, udaliśmy się na spotkanie z historią Raciborza. Z przewodnikiem PTTK wędrowaliśmy po centrum Raciborza, szukając śladów dawnych murów miejskich, dawnych budynków czy  bram wjazdowych. Odwiedziliśmy również dziedziniec Zamku Piastowskiego oraz Kościół Wniebowzięcia NMP. Na Rynku poznaliśmy legendę związaną z tamtejszą Kolumną Matki Boskiej.

Wycieczka dostarczyła wszystkim ciekawych wrażeń oraz sporo cennych informacji. Humory dopisały a listopadowa aura potraktowała nas łaskawie więc wycieczkę można uznać za udaną.


Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 07 Grudnia, 2022
Wydrukuj   

Czy wśród nasz jest ktoś, kto nie lubi pluszaków? Czy znamy jakieś bajki o misiach? Oczywiście wszyscy kochają Misie, te pluszowe i bajkowe J

Samorząd Uczniowski we współpracy z wojnowicką biblioteką zaprosił wszystkich naszych uczniów do świętowania Dnia Pluszowego Misia, który przypada 23 listopada. Pani Alicja oraz Pani Jola wprowadziły dzieci w świat Pluszowego Misia. Były misiowe historie, bajki, zagadki, quizy, kolorowanki, a także misio-fotobudka.


 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!    

 
Autor: Marta Mysliwy
Opublikowano: Środa, 07 Grudnia, 2022
Wydrukuj   

23 listopada w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Były tańce, wygibasy, śpiewy i duuużo dyskotekowego szaleństwa. Działał także "pokój wróżb", w którym każdy uczestnik zabawy mógł dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości

  

 

 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!   

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 24 Listopada, 2022
Wydrukuj   

18 listopada wczesnym rankiem grupa uczniów z ZSOMS oraz nasza klasa 8 wybrały się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem naszej podróży było Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przewodnicy opowiedzieli nam przerażające historie największego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ludzi którzy tam trafili. Podczas zwiedzania obozu w Auschwitz udaliśmy przez bramę z napisem „Arbeit Mach Frei” do kilku bloków, które pełniły różne funkcje tj. mieszkaniowe dla osadzonych, szpitala czy aresztu obozowego. Wiele z nich pozostało w oryginalnym stanie z pryczami, stolikami, szafami, łaźniami. Mieliśmy okazję zobaczyć cele, w której żywot zakończył ojciec Maksymilian Kolbe”. W Brzezince, byliśmy w miejscu, w którym ludzie byli przywożeni do obozu w ciasnych wagonach, następnie segregowani i odsyłani do obozu lub bezpośrednio do komór gazowych- dziś pozostały tylko ruiny. Udaliśmy się do baraków mieszkalnych oraz łaźni Po powrocie z Brzezinki wzięliśmy  udział w warsztatach pt. "Historia zapisana w przedmiocie”. Wycieczka była ważną lekcją okrutnej historii II wojny światowej, o czym piszą nasi uczniowie.

„Już sama brama wejściowa robiła duże wrażenie. Najbardziej przeraził mnie widok całych stert butów, walizek i naczyń. Zobaczyliśmy też komorę gazową i „Ścianę śmierci”, przy których musieliśmy zachować ciszę. Po zwiedzeniu obozów mieliśmy zajęcia warsztatowe. Podzielono nas na pięć grup. Moja grupa musiała opisać walizkę. Dostaliśmy kartkę na której była opisana historia osoby do której należała walizka.”

„Podczas wycieczki do Auschwitz- Birkenau najstraszniejsze dla mnie było przechodzenie w miejscach w których umarło dużo ludzi np. koło komory gazowej, „Ściany śmierci” i w miejscu zbiórki.”

„W Auschwitz najdramatyczniejsza była „Ściana śmierci” oraz miejsca w których gazowali ludzi. Wszystko w jakimś stopniu było trudne do pojęcia.”

„Najstraszniejsza była „Ściana śmierci”. Czułem także smutek widząc buty oraz walizki osób, które  były przywożone do obozu. Komora gazowa była najgorsza, miałem dziwne uczucia.”

„Najbardziej zapadła mi w pamięci „Ściana śmierci”. Nie umiałam sobie wyobrazić, że tymi samymi ścieżkami, gdzie my teraz chodzimy, chodzili kiedyś więźniowie Auschwitz”.

 

 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!  

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 22 Listopada, 2022
"4 Powiatowy konkurs koled i pastoralek „Spiewajmy Malemu”"
Wydrukuj   

4  POWIATOWY  KONKURS  KOLĘD  I  PASTORAŁEK 
„ŚPIEWAJMY  MAŁEMU”

Pobierz oświadczenie opiekuna, regulamin oraz kartę zgłoszeniową:

 

Autor: ZSP-W
Opublikowano: Piątek, 11 Listopada, 2022
Wydrukuj   

W środę obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Cała szkoła była zaangażowana w wspólnym śpiewie Hymnu Narodowego i pieśni patriotycznych takich jak: Rota, Przybyli ułani pod okienko, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie, Nie noszą lampasów, Ułani ułani malowane dzieci, Raduje się serce, Legiony. Mieliśmy okazję wysłuchać  również pieśni: Moja Ojczyzna, Dziewczyna z granatem, Flaga  w wykonaniu Emilii, Doroty i Justyny które pojadą reprezentować nas na powiatowy konkurs piosenki patriotycznej do Krzanowic. Nasze wspólne śpiewanie uświetniły Ania i Magdalena akompaniujące nam na gitarze. Na zakończenie obejrzeliśmy dwa filmy przybliżające nam wydarzenia historyczne związane z obchodami Święta Niepodległości.

 

Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj! 

 
Autor:
Opublikowano: Piątek, 11 Listopada, 2022
<< PoprzedniaNastępna strona >>