Niedziela, 19 Sierpnia, 2018 Najnowsze wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
W galerii znalazły się nowe zdjęcia, zapraszamy do odwiedzin!
Nowości
Wydrukuj   

Co roku o tej porze, gdy wiosna w pełni w naszej szkole odbywa się Witaminowy tydzień. Owoce i warzywa mają swój czas J W tym roku królowały banany, jabłka, pomarańcze oraz różne warzywa podane do obiadku. Przygotowano również Witaminową niespodziankę - świeżo robiony soczek z marchwi, cytryn oraz pomarańczy i grejpfrutów.  PAMIĘTAJMY, że owoce i warzywa to źródło witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spożywajmy je codziennie!
Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 21 Maja, 2018
Wydrukuj   

9 maja w SP Krzanowice odbyła się gala wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. Nie palę, nie piję, nie biorę – wybieram zdrowie. Działanie zrealizowano w ramach Tygodnia Profilaktyki. Do konkursu przystąpiło 82 uczniów ze szkół gminy Krzanowice. Konkurs skierowano do uczniów klas I – III szkoły podstawowej, a jego celem było uświadomienie uczniom istnienia zagrożenia zdrowia podczas rozwoju osobistego i starszych kolegów. Pomimo trudnego zagadnienia, z którym  musieli się zmierzyć młodzi artyści, jury miało przyjemność nagrodzić wiele prac uczniowskich, w tym uczniów naszej szkoły:

pracę grupową wykonali:

Kacper Sawina, Łukasz Kleta, Kuba Frankowski – kl. I,

Pracę  indywidualną:

Alan Lamla – kl. III,

 

Organizatorem Konkursu i fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaś koordynatorem i nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu na terenie naszej szkoły była pani Aleksandra Osadnik. W uroczystej gali podsumowującej inicjatywę udział wzięła Danuta Adamczyk – przedstawicielka organu prowadzącego i Gminnej Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.   

 
Autor: Aleksandra Osadnik
Opublikowano: Poniedziałek, 14 Maja, 2018
Wydrukuj   
10 kwietnia nasze przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się do Radlina. W programie wycieczki była wizyta w FlyParku. Spędzony tam czas był niezwykle radosny. Zabawy nie było końca! J

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 14 Maja, 2018
Wydrukuj    

Opowiem Wam o ciekawym wydarzeniu jakie miało miejsce w naszej szkole.

19 kwietnia odbyło się niecodzienne spotkanie z panią Anną Gotzmann, autorką pewnej książki dla dzieci. Pani Ania opowiedziała wszystkim jak doszło do tego, że powstała  książka  pt. „Małpka Gizela”.  Autorka zaprezentowała uczniom fragmenty lektury, a następnie dzieci wykorzystując wyobraźnię i własną interpretację tekstu rysowały portret bohatera książki Leona.

 

Czy wiesz, że… Ilustracje do tej książeczki wykonał syn autorki, siedmioletni wtedy Filip.

 

 Uzupełnieniem bohaterki książki jest pacynka  małpka o imieniu Gizela, która towarzyszyła dzieciom podczas całego spotkania. Następnie zadaniem uczniów było wykonanie własnej,  kreatywnej ilustracji nawiązującej do prezentowanej książki. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami dotyczącymi prac z pozostałymi osobami.

 

          Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann przygotowała niespodziankę dla dzieci.  Zapytacie: „Jaka była to niespodzianka?”

Otóż, była nią duża maskotka przedstawiająca małpkę Gizelę. Uczniowie będą zabierać Gizelę do domu, aby razem z nimi  mogła spędzać czas w wędrówce po bajecznym świecie literatury. Następnego dnia przyniosą do szkoły maskotkę oraz przygotowaną  ilustrację do książki, którą przeczytali w domu. Z ilustracji wykonanych przez uczniów powstanie bajkowy album.

Przygoda z książką tak bardzo spodobała się uczniom, że nie brakowało chętnych do głośnego czytania wybranych fragmentów.

 

Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann podarowała książkę pt. „Małpka Gizela” naszej bibliotece i w każdej chwili możesz ją wypożyczyć.

 

Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, a małpka Gizela codziennie odwiedza inny dom i wspólnie z rodzinką czyta książki. W warsztatach literackich uczestniczyli uczniowie klas I-IV.

 

Pani Aniu, zapraszamy ponownie J

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Alicja Szafarczyk
Opublikowano: Piątek, 11 Maja, 2018
Wydrukuj   

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest zespół szkolno-przedszkolny w Wojnowicach, adres ul. Polna 2  47-470 Krzanowice tel. 32 410-83-28 e-mail: zsp_wojnowice@poczta.onet.pl

Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora:

a)         w celu rekrutacji do oddziału przedszkolnego i szkolnego, kształcenia uczniów przedszkola i szkoły;

b)         wypełnienie obowiązków określonych w przepisach prawa, w tym ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe; Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170);

c)          gdy jest to niezbędne do wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym;

d)         na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej zgody.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, umowy oraz po zakończeniu umowy w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze. Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do wniesienia skargi do Organu Kontrolującego, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane będą przekazywane innym odbiorcom wyłącznie w przypadku wystąpienia obowiązku prawnego.

 
Autor: ZSP Wojnowice
Opublikowano: Piątek, 11 Maja, 2018
Wydrukuj   

W poniedziałek naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze straży granicznej. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze.
Największym zainteresowaniem ucieszyła się jednak suczka Kiera, pracująca na lotnisku jako pies szkolony do wyszukiwania niebezpiecznych substancji. Kiera zdobyła serca wszystkich swoim zaangażowaniem, niezwykłymi zdolnościami węchowymi oraz niezwykle sympatycznym usposobieniem.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

 

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 09 Maja, 2018
Wydrukuj   

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział z zawodach sportowych tj. „Gminny turniej gier i zabaw ruchowych klas I-IV” oraz „Turniej piłki nożnej chłopców klas IV-VI”.

Pierwszy turniej organizowany był przez Jerzego Halfara w ramach „Tygodnia profilaktyki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bojanowie. Nasi uczniowie zajęli III miejsce.

Turniej piłki nożnej w miniony wtorek organizowali nauczyciele wychowania fizycznego z Zespole Szkół w Krzanowicach.

Zwycięzcami gminnego turnieju zostali Krzanowiczanie pokonując zespoły z Borucina oraz Wojnowic.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 09 Maja, 2018
Wydrukuj   

W piątkowy ranek 6.04.2018 do Wojnowic zajechał autokar, w którym przyjechali do nas goście zza czeskiej granicy. Pan starosta, nauczycielki oraz uczniowie ze szkoły w miejscowości Bela spędzili z nami kilka godzin tańcząc, śpiewając, ucząc się i rozmawiając. W programie były występy naszych uczniów, występy gości, wspólne tańce oraz udział w innowacyjnej lekcji Maths In English. Jednym słowem bawiliśmy się świetnie, a ta wizyta to kolejna okazja do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami mówiącymi w innym języku.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 10 Kwietnia, 2018
Wydrukuj   

W piątek 6.04.2018 ok. godz. 9.30 do Wojnowic zajechał autobus pełen gości z Czech, którzy postanowili nas odwiedzić. Koledzy z czeskiej szkoły razem z naszymi uczniami spędzili bardzo wesołe przedpołudnie wspólnie tańcząc, śpiewając i… ucząc się matematyki po angielsku.

Rozpoczęliśmy od rzeczy bardzo prostych: one, two, three,  a dalej to już poszło samo. Kilka prostych działań, tabliczka mnożenia a na koniec budowaliśmy wspólnie kwadraty ze sznurków.

Maths In English w wersji polsko – czeskiej uważamy za zaliczoną !!!

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii działu Maths in English.
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Poniedziałek, 09 Kwietnia, 2018
Wydrukuj   

5.04.2018 nasze dwie trzecioklasistki Marysia i Patrycja wzięły udział w konkursie języka angielskiego w SMS nr 8 w Raciborzu. Dziewczynki po wypełnieniu konkursowych testów mogły zwiedzić szkołę, basen oraz kompleks sportowy w towarzystwie uczniów ze szkoły sportowej. Wprawdzie nie udało się zdobyć miejsc na podium, ale nasze uczennice świetnie zaprezentowały naszą szkołę uzyskując bardzo dobre wyniki. Za udział otrzymały dyplomy oraz anglojęzyczne książeczki. Była to również okazja do zdobycia nowych doświadczeń w gronie rówieśników z innych szkół naszego powiatu.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Poniedziałek, 09 Kwietnia, 2018
<< PoprzedniaNastępna strona >>