Środa, 07 Grudnia, 2022     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projektprojekt


Ostatnie artykuły:
Toggle
Czwartek, 24 Listopada, 2022
"Dyskoteka Andrzejkowa"

Wtorek, 22 Listopada, 2022
"Wycieczka do Oswiecimia"

Piątek, 11 Listopada, 2022
"4 Powiatowy konkurs koled i pastoralek „Spiewajmy Malemu”"
"Dzien Niepodlegosci w naszej szkole"

Poniedziałek, 31 Października, 2022
"Laboratoria Przyszlosci"

Wtorek, 25 Października, 2022
"Godziny dostepnosci nauczycieli zatrudnionych w ZSP Wojnowice"

Środa, 19 Października, 2022
"Dzien Tabliczki Mnozenia"

Wtorek, 18 Października, 2022
"Dzien Edukacji Narodowej"

Czwartek, 13 Października, 2022
Liczyc po angielsku? Czy w szkole to mozliwe?

Czwartek, 06 Października, 2022
"Dzien Chlopaka w klasie 5"

Sobota, 01 Października, 2022
"Przygody pod Babia Gora"

Czwartek, 22 Września, 2022
Rozpoczecie roku 2022/2023

Czwartek, 08 Września, 2022
"Zapraszamy na bieg!"

Sobota, 25 Czerwca, 2022
"Zakonczenie roku szkolnego w Wojnowicach"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice
•   Klub Siatkarski Racibórz
•   LKS Wojnowice


W galerii znaleźć można zdjęcia z wycieczki na Babią Górę!
Wydarzenia
Wydrukuj   

W poniedziałek 26 września grupa uczniów klas 3-8 wraz z wychowawcami wyruszyła na niezwykłą wycieczkę. Naszym celem była najdłuższa wieś w Polsce, leżąca u podnóża Babiej Góry, tuż przy granicy ze Słowacją, a mowa o Zawoi. Już pierwszego dnia chwilę po przyjeździe postanowiliśmy rozeznać się w tematach:  „gdzie jesteśmy”, „co zwiedzimy” , „dokąd pójdziemy”.  We wtorek odwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy wystawę, która umożliwiła nam zapoznanie się z przyrodą regionu, a także miejscową kulturą. Podzieleni na dwie grupy wybraliśmy się specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną. Ten dzień był dobrą rozgrzewką przed środową wyprawą…

Z samego rana, zgodnie planem pojechaliśmy na Przełęcz Krowiarki, z której to niebieskim szlakiem dotarliśmy do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Po chwil regeneracji, obraliśmy kierunek- „hotel”. Wyprawa była nie lada wyzwaniem dla nas wszystkich, z jednym wyjątkiem… Nasza kierowniczka zamieszania, Pani Lidia chętnie poszłaby jeszcze dalej i dalej

Czwartek przywitał nas deszczem więc przedpołudnie spędziliśmy na edukacji i nauce, uzupełnialiśmy nasze zeszyty, czytaliśmy fragmenty „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza. Dzień bez krótkiego spaceru to dzień stracony dlatego też po obiedzie wybraliśmy się szlakiem na 8-metrowy wodospad na Mosornym Potoku.  Nasza przygoda w Zawoi zakończyła się w piątek. Nawigacja w autokarze pokazała kierunek Sucha Beskidzka, a następnie Wadowice, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dla każdego z nas było to ciekawe doświadczenie ponieważ spędziliśmy razem mnóstwo czasu i mieliśmy okazję poznać się jeszcze bliżej. Pobyt z dala od domu, pokonywanie własnych słabości, wspólne posiłki, dzielenie pokoju z rówieśnikami, rozmowy, zabawy, tańce i wygłupy … Wiele chwil zostanie na zawsze w pamięci.

Dziękujemy Pani Lidii za organizację całej wyprawy bo wiemy jakże było to ogromne wyzwanie logistyczne, a pomysłowość i energia dawały nam motywację każdego dnia . Panie Ula, Basia i Marta poświęciły całą swoją uwagę wszystkim bez wyjątku. Liczymy na jakąś powtórkę , może wędrówka na Diablaka?

 
Autor: M.M.
Opublikowano: Sobota, 01 Października, 2022
Wydrukuj   

Witajcie w szkole! Dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki, ciekawych doświadczeń, historycznych podróży, perfekcyjnego "spikania", nowych brzmień, sportowych wrażeń a nauczycielom i pracownikom dużo wytrwałości w przekazywaniu wiedzy.

 

 


 
Autor: ZSP-W
Opublikowano: Czwartek, 22 Września, 2022
Wydrukuj   

 

Pobierz oświadczenie opiekuna oraz regulamin:

 
Autor: Krzanowice.pl, ZSP Wojnowice
Opublikowano: Czwartek, 08 Września, 2022
"Zakonczenie roku szkolnego w Wojnowicach"
Wydrukuj   

Dzisiaj wszyscy z radością większą niż zwykle przybyli do szkoły. Oczywiście powodem tej radości był fakt, że dziś zaczynają się wakacje! Dla wielu był to kolejny rok szkolny, dla najmłodszych pierwszy, a dla najstarszych ostatni. Dzisiaj pożegnaliśmy klasę VIII, naszych absolwentów, którzy z bagażem wiedzy i doświadczeń opuszczają mury wojnowickiej podstawówki i idą dalej w edukacyjny świat. Klasa 3 zakończyła edukację wczesnoszkolną, żegnając swoją ukochaną wychowawczynię by przejść z uśmiechem do II etapu edukacji. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego nie zabrakło ciepłych słów, kierowanych przez Dyrektor Zespołu do zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Również wychowawcy na forum gratulowali swoim wychowankom ukończenia kolejnej klasy.

Dzisiaj szczególne podziękowania składamy niezastąpionej Pani Annie Mistarz, która każdego była z nami w szkole, znosiła wszystkie wybryki, służyła pomocą i dobrym słowem, a teraz przechodzi na emeryturę.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Dobrze i mądrze korzystajcie z wolnego czasu, bawcie się, uprawiajcie sporty i cieszcie latem. Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

 

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 
Autor: -
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
"Prezentacja od klasy 7 dla absolwentow"
Wydrukuj   

Autor: -
Opublikowano: Sobota, 25 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 
Autor: Uczniowie ZSP w Wojnowicach
Opublikowano: Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

 

 
Autor:
Opublikowano: Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

Dzisiaj klasa 4 była na pikniku na łąkach. Graliśmy w berka, rzucaliśmy do celu i zwyczajnie podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Towarzyszyły nam kaczki, bocian i…kilka pajączków. Zabawa była świetna.

 

 

 

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 22 Czerwca, 2022
Wydrukuj   

W ubiegły piątek uczniowie klas 4-8 ZSP Wojnowice pojechali na wycieczkę do Wrocławia, do Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Na miejscu przewidziany był udział uczniów w warsztatach edukacyjnych. Odbyły się one w dwóch grupach. Klasy 4-5 - „Wody słodkie, wody słone” a klasy 7-8 zajmowały się tematem „Powietrze i jego skład”. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz wyciągali wnioski. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie centrum. Zobaczyliśmy wodę w każdej postaci oraz mieliśmy okazję poznać wiele kwestii związanych ze zbiornikami wody, odkryciami naukowców, zatopionymi statkami czy mnóstwem innych tematów.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na zasłużony posiłek.

 

 

 

 

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Piątek, 17 Czerwca, 2022
<< PoprzedniaNastępna strona >>