Poniedziałek, 22 Stycznia, 2018 Wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Piątek, 19 Stycznia, 2018
"Jasełka w Wojnowicach"

Wtorek, 16 Stycznia, 2018
"Gdy myślisz karnawał, mówisz: BAL, TAŃCE I ZABAWA!"

Poniedziałek, 08 Stycznia, 2018
"Kolejne spotkanie z czechami"
"Wycieczka edukacyjna do Łubowic"

Czwartek, 04 Stycznia, 2018
"Świąteczny grudniowy czas"

Czwartek, 14 Grudnia, 2017
"XIII Turniej Tenisa Stołowego im. Krystyny Gasilewskiej"

Czwartek, 07 Grudnia, 2017
"Wizyta Świętego Mikołajka w Przedszkolu"

Środa, 06 Grudnia, 2017
"Mikołajkowy turniej tenisa stołowego "

Piątek, 01 Grudnia, 2017
"Dyskoteka andrzejkowa 2017"

Niedziela, 26 Listopada, 2017
"Pluszowe Misie"

Wtorek, 21 Listopada, 2017
"Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu"

Niedziela, 19 Listopada, 2017
"Odzyskanie niepodległości przez Polskę"

Czwartek, 09 Listopada, 2017
"Wycieczka integracyjna do Pszczyny"

Wtorek, 07 Listopada, 2017
"Dzień ziemniaka 2017"

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
Dodano nowe zdjęcia do galerii przedszkola - "Gminny Konkurs Kolęd 2018"
Nowości
Wydrukuj   

W dniach 16-17 listopada Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach kolejny raz przeprowadził zbiórkę karmy oraz innych produktów niezbędnych naszym czworonożnym przyjaciołom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły wzięli sobie do serca nasz apel i mocno zaangażowali się w zbiórkę. Ilość zebranych darów była ogromna, a wśród nich znalazło się mnóstwo karmy, przekąsek, ciepłych kocyków... Cieszymy się, że dzięki naszej inicjatywie mogliśmy wspomóc bezdomne i bezbronne zwierzaki, które bez życzliwości i wielkiej pomocy człowieka nie miały by szansy samodzielnie przetrwać dnia. Pamiętajmy, że pies, kot czy inne zwierzę to nie chwilowa zabawka, więc dbajmy o naszych domowych pupili i bądźmy za nie odpowiedzialni.

Uroczystą akademię przygotowała pani Urszula Buczek, pani Róża Buchcik oraz pani Alicja Szafarczyk.


 

 

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 21 Listopada, 2017
Wydrukuj   

„O ileż mąk, ileż cierpienia,
O ileż krwi, wylanych łez,
Pomimo to nie ma zwątpienia,
Dodawał sił wędrówki kres” 

Odzyskanie niepodległości przez Polskę to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po rozbiorach, których dokonała Austria, Rosja oraz Prusy, po ponad 120 latach życia pod zaborami, życia w niewoli, w czasach licznych wojen i walk powstańczych Polacy odzyskują upragnioną wolność. Dziś jako patrioci, radośnie świętujemy i wspominamy tych którzy przyczynili się do wielkich zmian w kraju. W murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu historycznemu wydarzeniu. Klasa VII zaprezentowała scenkę związaną z postacią Józefa Piłsudzkiego, natomiast młodsi uczniowie przypomnieli nam, czym były zabory. Uwieńczeniem apelu było wysłuchanie oraz wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich.

 

Mówili, żeśmy stumanieni
Nie wierząc w to, że chcieć to móc!
Lecz trwaliśmy osamotnieni
A z nami był nasz drogi wódz!”


T. Biernacki, A.T. Hałaciński

 

Uroczystą akademię przygotowała pani Urszula Buczek oraz pani Róża Buchcik.Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Niedziela, 19 Listopada, 2017
Wydrukuj   

27 października 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach i Szkoły Podstawowej w Krzanowicach uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Pszczyny.
Celem wycieczki była korelacja przedmiotowa z plastyki, języka polskiego, historii, przyrody i języka niemieckiego poprzez poznanie zamku pszczyńskiego, skansenu i hodowli żubra.

Na uczniach ogromne wrażenie zrobiło muzeum, w którym zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. Zamek w Pszczynie należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bogate wyposażenie. Rekonstrukcja wnętrz Muzeum została nagrodzona w konkursie 1995 r. przez organizację Europa Nostra z siedzibą w Hadze, zajmującą się ochroną europejskiego dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego, dyplomem honorowym „Za pieczołowite odtworzenie wnętrz zamku z ich wyposażeniem, oparte na wnikliwych historycznych badaniach, które przywróciły blask początku XX wieku”.
Następnie uczniowie poznali hodowlę żubrów, udostępnioną zwiedzającym od 2008 roku, m.in. za pomocą filmu 3D. Mogli osobiście obserwować zwierzęta i wziąć udział w karmieniu żubrów.
Hodowla położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”. W skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami. Zwierzęta można oglądać z pomostu widokowego.

Następnie uczniowie zwiedzili Skansen – Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, który również jest położony wśród drzew Zabytkowego Parku Dworskiego. Niewielkie muzeum na wolnym powietrzu, liczy czternaście obiektów budownictwa drewnianego ziemi pszczyńskiej, pochodzących głównie z XIX wieku.
Na teren skansenu uczniowie weszli przez wiatę bramną z XIX wieku, która pochodzi sprzed drewnianego kościółka z Golasowic, który spłonął doszczętnie w 1973 roku. Z pożaru ocalała jedynie wiata i parkan, które zostały przeniesione do skansenu. W jednym z zakątków można było zobaczyć pasiekę, w której nadal pszczoły robią miód. Ciekawostką były również stare narzędzia, maszyny rolnicze, powozy oraz rzeźby ogrodowe.

Wycieczka była bardzo udana.

Opiekę na uczniami sprawowały: Aleksandra Osadnik, Marcela Szymańska, Bożena Kreis, Anida Kaczmar, Dominika Urbas.


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.

 
Autor: Aleksandra Osadnik
Opublikowano: Czwartek, 09 Listopada, 2017
Wydrukuj   

Wykopki i żniwa kojarzą się nam z nadchodzącą jesienią. Mimo, że jesień już za pasem, a sporo czasu minęło od dożynek, dziś, właśnie dziś w naszej szkole swoje święto obchodził ZIEMNIAK zwany KARTOFLEM.
Ziemniaczanych atrakcji końca nie było. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali stanowiska z konkursami tj. „Wyłów ziemniaka”, „Zgadnij! Co to za warzywo”, „Najdłuższa obierka” oraz wyścig z ziemniakiem na łyżce. Najmłodsze dzieci wraz z rodzicami wykonywali ziemniaczane pieczątki. Największą atrakcją były stroje ziemniaków oraz fotografowanie z wykorzystaniem fotoramek. Zespół Świetlic Opiekuńczo-Terapeutycznych pod kierownictwem pani Danuty Adamczyk zaprosił na poczęstunek z KARTOFLEM w roli głównej J. Wszyscy dobrze się bawili nucąc ziemniaczaną piosenkę!

 

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 07 Listopada, 2017
Wydrukuj   

Lekcja wychowania fizycznego inna niż zawsze! Uczniowie klasy V i VI wraz z paniami Beatą i Martą w miniony piątek wybrali się do Raciborza. Celem naszej wycieczki była wizyta na miejskim basenie. Do dyspozycji uczniów było mnóstwo atrakcji m.in. tor przeszkód, zjeżdżalnie, piłka wodna czy rwąca rzeka. Spędziliśmy czas w wodnej i sportowej atmosferze i na pewno jeszcze zawitamy do naszego aquaparku!

 

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 26 Października, 2017
Wydrukuj   

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku nauczycielki uczące w naszej szkole języka niemieckiego i angielskiego przygotowały dla uczniów coś nowego, wyjątkowego.

Uczniowie każdej klasy musieli zmierzyć się z zadaniami ukrytymi w wyznaczonych miejscach naszej wsi. Wraz z wychowawcami zdobywali poszczególne bazy za pomocą mapy, odpowiadając na pytania ukryte w specjalnych pudełkach. Po znalezieniu wszystkich 5 wracali do szkoły i otrzymywali części układanki za każde dobrze rozwiązane zadanie.  Z puzzli powstał duży napis: DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Uczniowie poznali lub przypomnieli sobie w ten sposób ciekawe miejsca lub zabytki Anglii i krajów niemieckojęzycznych.Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Barbara Sawina
Opublikowano: Czwartek, 19 Października, 2017
Wydrukuj   

Jest taki dzień w roku szkolnym, gdy gromadzimy się w szkole by móc wspólnie w uroczysty sposób spędzić kilka chwil z osobami, które na co dzień poświęcają swoim podopiecznym mnóstwo czasu i cierpliwości dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto nie tylko dla naszych pedagogów, ale także uczniów oraz pracowników obsługi, bez których szkoła nie mogłaby istnieć.

Uroczystą akademię rozpoczęła dyrektor Zespołu pani Ewa Gotzmann witając wszystkich zebranych gości, nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi, przedstawicieli Rady Rodziców oraz organu prowadzącego, a także uczniów. W części oficjalnej przyznano Nagrody Dyrektora, następnie głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców oraz zastępca burmistrza pan Jarosław Gałkowski.

 W części artystycznej nasi pierwszoklasiści przygotowani przez panią Lidię Rąpałę złożyli uroczyste ślubowanie i zostali mianowani przez panią dyrektor uczniami naszej szkoły. Klasa III oraz IV przygotowała wspaniale wiersze, klasa VII zaprezentowała scenkę komediową pt. „Dzień z życia szkoły”.  Uwieńczeniem akademii był występ Amelii Miki(opiekun R. Buchcik), Wiktorii Kupki oraz scholki prowadzonej przez panią Basię Sawinę.

Piosenki oraz wiersze były dla nas- nauczycieli najpiękniejszymi życzeniami JWszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Niedziela, 15 Października, 2017
Wydrukuj   

 

Pierwsze zajęcia z innowacji pedagogicznej Maths In English już za nami. Klasy 4, 5 i 7 starały się na matematyce myśleć po angielsku. Uczniowie klasy 4 zaczęły od podstawowych operacji matematycznych na niewielkich liczbach. Pomału próbujemy pytać i odpowiadać po angielsku.

W klasie siódmej korzystamy już z angielskiej wersji ich podręcznika przygotowanej przez wydawnictwo. Zadania z treścią, które ostatnio rozwiązywaliśmy okazało się być nie aż tak trudne jakby się mogło wydawać na początku.
Wszystkie klasy świetnie pracują i wykazuję dużą aktywność w czasie zajęć co widać na uśmiechniętych buziach na zdjęciach.

 

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w dziale "Maths in English".
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Wtorek, 10 Października, 2017
Wydrukuj   

W tym roku przygotowałyśmy naszym panom wiele atrakcji. Były poczęstunek, prezenty, zadania ukryte w nadmuchanych balonach. Jednak kulminacyjnym punktem był mecz tenisa stołowego. Za każdą utratę punktu chłopcy losowali zabawny element garderoby by dalej w nim grać. Jak widać zabawa była przednia.


Dziewczęta już czekają na to czym nas zaskoczą chłopcy z okazji Dnia Kobiet 

 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Wtorek, 10 Października, 2017
Wydrukuj   

21 września obchodziliśmy w naszej szkole „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”.  Odbyły się pogadanki, a na apelu szkolnym pani Urszula Buczek ogłosiła szkolny konkurs plastyczny poświęcony temu tematowi. Prace plastyczne mogły być wykonane dowolną techniką, jednak miały zwracać uwagę na bezpieczne  zachowanie na drodze. Do organizatorki wpłynęło 18 prac, z  których jury w składzie: Aleksandra Osadnik, Barbara Sawina i Urszula Buczek wyłoniło najciekawsze.      A oto wyniki:

I miejsce – Daniel Gajcy

II miejsce – Jakub Cwibel

III miejsce – Szymon Adamczyk

wyróżnienie – Igor Lewkowicz, Jan Wójcik, Aleksander Urbaniec

 

      Najlepsze prace znalazły się na gazetce w holu, a wykonawcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani lizakami, otrzymali znaczki odblaskowe, a także punkty z zachowania za aktywność i udział w konkursie.

 
Autor: Urszula Buczek
Opublikowano: Poniedziałek, 09 Października, 2017
<< PoprzedniaNastępna strona >>