Poniedziałek, 22 Października, 2018 Najnowsze wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Wtorek, 16 Października, 2018
"Dzień Komisji Edukacji Narodowej"

Poniedziałek, 01 Października, 2018
"Wyślij kredki do Afryki"
"Wojnowicka Izba Regionalna"

Niedziela, 30 Września, 2018
"Europejski tydzień sportu - relacja"

Wtorek, 25 Września, 2018
"Europejski tydzień sportu"

Wtorek, 04 Września, 2018
"Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!"

Wtorek, 26 Czerwca, 2018
"Wakacje na start!"
"Czerwcowe atrakcje w przedszkolu"
"Zakończenie przedszkola"
"WIR SPRECHEN GERN DEUTSCH"

Poniedziałek, 25 Czerwca, 2018
"Turystyczno-sportowa środa"
PROGRAM EDUKACYJNY „ŻYWIENIE NA WAGĘ ZDROWIA”

Poniedziałek, 18 Czerwca, 2018
"Wakaaaacje!

Środa, 13 Czerwca, 2018
"Skały, jaskinie, zamki i nietoperze czyli… Jura Krakowsko – Częstochowska."

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
Czas rozpocząć rok szkolny 18/19!
Nowości
Wydrukuj   

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, dzisiaj w szkole zrobiło się ciszej... Gdzie schowali się uczniowie? Gdzie zniknęli nauczyciele?

 

Uczniowie klasy VII wraz z panią Urszulą oraz panią Martą wybrali się na wycieczkę do Raciborza. Naszym celem była wizyta w kręgielni. Bowling to gra, w której gracz musi strącić jak największą ilość kręgli-pinów w ciągu dwóch prób. Ciekawa gra zręcznościowa przysporzyła nam wiele pozytywnych emocji. Nawet nowicjusze bardzo dobrze sobie radzili i po kilku próbach dorównywali najlepszym. W czasie pobytu była możliwość gry w bilard oraz piłkarzyki.
 

Dnia 20 czerwca klasa 4 udała się wycieczkę rowerową. Celem wycieczki było szlifowanie umiejętności poruszania się w ruchu drogowym, gdyż dla wielu była to pierwsza wyprawa po zdaniu karty rowerowej. Trasa wycieczki prowadziła przez okolice naszych pięknych Wojnowic. Pojechaliśmy do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Studziennej. Mieliśmy możliwość zobaczenia i posłuchania o tym, jak bada się zjawiska pogodowe, jak wysyła się depesze i wiele innych ciekawych rzeczy.

 W drodze powrotnej był dłuższy odpoczynek i czas na posiłek na pikniku. Wycieczka należała do udanych, dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

 

A gdzie w tym czasie byli pozostali uczniowie??? Dowiecie się niebawem J


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy, Barbara Sawina
Opublikowano: Poniedziałek, 25 Czerwca, 2018
Wydrukuj   

W kwietniu dzieci z grupy „Starszaki” wraz z wychowawczynią podjęły działania edukacyjne „Klub zdrowego przedszkolaka” realizowane w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia”, który wpisuje się w projekt Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. „Zdrowe dziecko – Zdrowy dorosły – Zdrowa rodzina”.

Głównym celem tego programu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej oraz poprawa, jakości żywienia. Program ten został bardzo pozytywnie przyjęty, dzieci chętne były do wykonywania wszelkich działań i podejmowali dużą aktywność. Najmłodsi są najbardziej chłonni wiedzy, ale przede wszystkim skłonni do wypracowania nawyków zdrowego stylu życia, które niewątpliwie zaowocują w ich przyszłości. Program ten ma na celu uświadomienie najmłodszemu pokoleniu jak ważne jest zdrowie oraz przyczynienie się do ukształtowania w nim nawyków zdrowego stylu życia.
Zajęcia dla dzieci przeprowadzone zostały w następujących zagadnieniach:

     prawidłowe odżywianie

     aktywność fizyczna

     higiena rąk / profilaktyka chorób zakaźnych

     promieniowanie słoneczne

     rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego)


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: Joanna Basista
Opublikowano: Poniedziałek, 25 Czerwca, 2018
"Wakaaaacje!
Wydrukuj   

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 18 Czerwca, 2018
Wydrukuj   

W zeszłym tygodniu nasi uczniowie z klas 4,5 i 7 wybrali się na wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Była to dwudniowa wyprawa przepełniona wieloma atrakcjami. Pierwszego dnia odwiedziliśmy zamek na Pieskowej Skale, podziwialiśmy Maczugę Herkulesa i wędrowaliśmy Wąwozem Ciasne Skałki, który doprowadził nas do bardzo malowniczej Bramy Krakowskiej. Poznaliśmy również niezwykle ciekawą historię Jaskini Łokietka, która zachwyciła nas pięknymi grotami skalnymi. Interesującym podsumowaniem zwiedzania pierwszego dnia była wizyta w Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie w szczegółowy sposób pokazano nam faunę i florę jury oraz zbiory archeologiczne.
Pomimo zmęczenia, po kolacji skorzystaliśmy z uroków parku wokół naszego hotelu, gdzie zorganizowano dla nas dodatkową atrakcję. Dzień zakończyliśmy piekąc kiełbaski, śpiewając i wspólnie bawiąc się przy ognisku.

Po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Z pewnością nikt z nas nie zapomni wyjątkowego klimatu ruin Zamku Ogrodzieniec. Po wspinaczce na wieże, podziwialiśmy widoki, poznaliśmy zwyczaje i sposób życia na zamkach. Kolejnym punktem programu była Jaskinia Głęboka. Obawiając się spotkania z nietoperzami, z kaskami na głowach przeciskaliśmy się wąskimi korytarzami tej niesamowitej jaskini. Stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, nacieki …. to terminy, które już z pewnością nie będą nam obce. Tuż obok jaskini czekała już Góra Zborów, która pożegnała nas skalnymi ostańcami przypominającymi często ludzi i zwierzęta.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem. Do domów wróciliśmy cali i zdrowi, może troszkę niewyspani J, ale za to w dobrych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń.


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Środa, 13 Czerwca, 2018
Wydrukuj   

4 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny łączący jedne z najpiękniejszych wiosennych dni w roku kalendarzowym. Mowa oczywiście o Dniu Matki, Dziecka i Ojca. Każdy z nas zapewne złożył osobiście życzenia swoim rodzicom, ale chyba nic nie zastąpi wspólnego radosnego świętowania oraz spędzenia czasu na zabawie.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim, którego temat była "Polska-moja Ojczyzna". Ogranizatorem konkursu było Przedszkole w Krzanowicach.
Starsi uczniowie ZSP pod czujnym okiem reżysera pani Urszuli przygotowali rodzinne, z domu wzięte scenki - zabawne, pełne humoru, ale jakże prawdziwe i życiowe. Dzieci z klasy I i III wraz z wychowawcami przygotowali dla kochanych rodziców piękne piosenki oraz wzruszające wiersze. Część artystyczną zakończył występ Wiktoii Kupki, która zaprezentowała utwory muzyczne grając na flecie oraz keyboardzie.

Rodzice natomiast zadbali o nasze brzuszki, prężnie działała kawiarenka, w której było mnóstwo pyszności. Dziękujemy za wspólną zabawę! Do zobaczenia na kolejnym pikniku rodzinnym.


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 05 Czerwca, 2018
Wydrukuj   

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim, którego temat była "Polska-moja Ojczyzna". Ogranizatorem konkursu było Przedszkole w Krzanowicach.
Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: (nie podano)
Opublikowano: Wtorek, 22 Maja, 2018
Wydrukuj   

Co roku o tej porze, gdy wiosna w pełni w naszej szkole odbywa się Witaminowy tydzień. Owoce i warzywa mają swój czas J W tym roku królowały banany, jabłka, pomarańcze oraz różne warzywa podane do obiadku. Przygotowano również Witaminową niespodziankę - świeżo robiony soczek z marchwi, cytryn oraz pomarańczy i grejpfrutów.  PAMIĘTAJMY, że owoce i warzywa to źródło witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spożywajmy je codziennie!
Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 21 Maja, 2018
Wydrukuj   

9 maja w SP Krzanowice odbyła się gala wręczenia nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. Nie palę, nie piję, nie biorę – wybieram zdrowie. Działanie zrealizowano w ramach Tygodnia Profilaktyki. Do konkursu przystąpiło 82 uczniów ze szkół gminy Krzanowice. Konkurs skierowano do uczniów klas I – III szkoły podstawowej, a jego celem było uświadomienie uczniom istnienia zagrożenia zdrowia podczas rozwoju osobistego i starszych kolegów. Pomimo trudnego zagadnienia, z którym  musieli się zmierzyć młodzi artyści, jury miało przyjemność nagrodzić wiele prac uczniowskich, w tym uczniów naszej szkoły:

pracę grupową wykonali:

Kacper Sawina, Łukasz Kleta, Kuba Frankowski – kl. I,

Pracę  indywidualną:

Alan Lamla – kl. III,

 

Organizatorem Konkursu i fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaś koordynatorem i nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu na terenie naszej szkoły była pani Aleksandra Osadnik. W uroczystej gali podsumowującej inicjatywę udział wzięła Danuta Adamczyk – przedstawicielka organu prowadzącego i Gminnej Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.   

 
Autor: Aleksandra Osadnik
Opublikowano: Poniedziałek, 14 Maja, 2018
Wydrukuj   
10 kwietnia nasze przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się do Radlina. W programie wycieczki była wizyta w FlyParku. Spędzony tam czas był niezwykle radosny. Zabawy nie było końca! J

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Poniedziałek, 14 Maja, 2018
Wydrukuj    

Opowiem Wam o ciekawym wydarzeniu jakie miało miejsce w naszej szkole.

19 kwietnia odbyło się niecodzienne spotkanie z panią Anną Gotzmann, autorką pewnej książki dla dzieci. Pani Ania opowiedziała wszystkim jak doszło do tego, że powstała  książka  pt. „Małpka Gizela”.  Autorka zaprezentowała uczniom fragmenty lektury, a następnie dzieci wykorzystując wyobraźnię i własną interpretację tekstu rysowały portret bohatera książki Leona.

 

Czy wiesz, że… Ilustracje do tej książeczki wykonał syn autorki, siedmioletni wtedy Filip.

 

 Uzupełnieniem bohaterki książki jest pacynka  małpka o imieniu Gizela, która towarzyszyła dzieciom podczas całego spotkania. Następnie zadaniem uczniów było wykonanie własnej,  kreatywnej ilustracji nawiązującej do prezentowanej książki. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami dotyczącymi prac z pozostałymi osobami.

 

          Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann przygotowała niespodziankę dla dzieci.  Zapytacie: „Jaka była to niespodzianka?”

Otóż, była nią duża maskotka przedstawiająca małpkę Gizelę. Uczniowie będą zabierać Gizelę do domu, aby razem z nimi  mogła spędzać czas w wędrówce po bajecznym świecie literatury. Następnego dnia przyniosą do szkoły maskotkę oraz przygotowaną  ilustrację do książki, którą przeczytali w domu. Z ilustracji wykonanych przez uczniów powstanie bajkowy album.

Przygoda z książką tak bardzo spodobała się uczniom, że nie brakowało chętnych do głośnego czytania wybranych fragmentów.

 

Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann podarowała książkę pt. „Małpka Gizela” naszej bibliotece i w każdej chwili możesz ją wypożyczyć.

 

Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, a małpka Gizela codziennie odwiedza inny dom i wspólnie z rodzinką czyta książki. W warsztatach literackich uczestniczyli uczniowie klas I-IV.

 

Pani Aniu, zapraszamy ponownie J

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Alicja Szafarczyk
Opublikowano: Piątek, 11 Maja, 2018
<< PoprzedniaNastępna strona >>