Środa, 17 Sierpnia, 2022     Powiększenie strony  |  Skala szarosci  |  Odwrócone kolory
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt

kontaktprojekt

projekt

projekt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Sobota, 25 Czerwca, 2022
"Zakonczenie roku szkolnego w Wojnowicach"
"Komers 2022"
"Prezentacja od klasy 7 dla absolwentow"

Czwartek, 23 Czerwca, 2022
Prezentacja na temat sadzenia drzew
"Bezpieczne wakacje"

Środa, 22 Czerwca, 2022
"Piknik na lakach"

Piątek, 17 Czerwca, 2022
"Wycieczka do Wroclawia"

Wtorek, 07 Czerwca, 2022
"Zawody lekkoatletyczne"

Czwartek, 02 Czerwca, 2022
Dzien Dziecka i Sportu
Program „Laboratorium Przyszlosci"

Poniedziałek, 23 Maja, 2022
"Gminny Konkurs Recytatorski"

Czwartek, 28 Kwietnia, 2022
"Dzien wody"
"Turniej gier i zabaw ruchowych"

Wtorek, 19 Kwietnia, 2022
"Wir lieben den fruhling"

Ciekawe strony:
Toggle
•   Miejski Ośrodek Kultury
•   NaszRacibórz
•   Urząd Miejski Krzanowice
•   Pałac Wojnowice
•   Urząd Miejski Racibórz
•   Centralna Komisja Egzam.
•   ZSP Borucin
•   ZSP Kobyla
•   SP Krzanowice


Wakacje! W galerii szkoły znaleźć już można zdjęcia z zakończenia roku...
Wydarzenia
Wydrukuj   

 

 

Jak co roku o tej samej porze w naszej szkole witamy wiosnę na kolorowo. I w tym roku Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji związanych z KOLOROWYM TYGODNIEM.

Pierwszy dzień – poniedziałek 21 marca, dzień kolorowy - był przeznaczony na huczne powitanie wiosny. Najpierw zobaczyliśmy przedstawienie klasy 1 i 2 oraz laureatki Wojewódzkiego Konkursu Gwary Śląskiej a później wybraliśmy się na ulice naszej wsi w kolorowym pochodzie z marzanną i gaikami. 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Zakładamy dwie niepasujące skarpetki, symbolizujące niedopasowane chromosomy. Integrujemy się z Osobami z Zespołem Downa i ich bliskimi!

 

Drugi dzień – wtorek 22 marca, dzień zielony – gościliśmy w naszej szkole wielkiego miłośnika przyrody i hodowcę zwierząt, Pana Pająka. W tym roku pokazał nam swoją dużą kolekcję motyli, mogliśmy zobaczyć poczwarki a nawet trzymać na rękach pająki. Taka żywa lekcja przyrody i biologii cieszy się u nas zawsze wielkim zainteresowaniem

Trzeci dzień – środa 23 marca, dzień niebiecki – idziemy w ochronę środowiska i ekologię. Przygotowaliśmy DZIEŃ WODY. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ciekawostki na temat wody i rozwiesili je w całej szkole, na holu stworzyliśmy kącik z wodą smakową. Wszyscy mogli stworzyć sobie swój smak wody: z mięta, cytryną, pomarańczą, czerwoną porzeczką. Klasy 5-8 przygotowały razem z panią Magdaleną Klima eksperymenty związane z wodą. Uczniowie biorący udział w zajęciach projektowych z biologii i chemii przygotowali: badanie wody, życie w kropli wody, rozdzielanie składników mieszanin. Pokazali swoje eksperymenty uczniom klas młodszych, mogli oni obserwować żywe organizmy w wodzie za pomocą mikroskopów. Dziękujemy pani Magdzie i grupie projektowej za ciekawe zajęcia. Następnie klasy 7 i 8 obejrzała film na temat oszczędzania wody i rozwiązała quiz.

Czwarty dzień – czwartek 24 marca, dzień czerwony – w tym dniu rozbudziliśmy wyobraźnię naszych uczniów w DNIU BEZ TORNISTRA. Pomysłowość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie i nauczyciele zaskoczyli wszystkich swoimi pomysłami. Wszystkie propozycje można zobaczyć w galerii.

Piąty dzień – piątek 25 marca, dzień w kratkę – w tym dniu postanowiliśmy umilić przerwy naszych uczniów i przygotowaliśmy stanowiska gry w warcaby, szachy, kółko – krzyżyk oraz naukę układania kostki Rubika.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego kolorowego tygodnia. I czekamy znowu za rok 😊

 

 Więcej zdjęć znajdziesz w galerii!

 
Autor: B. Sawina
Opublikowano: Środa, 06 Kwietnia, 2022
Wydrukuj   

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, na terenie Gminy Krzanowice organizowane sią zbiórki najpotrzebniejszych artykułów, które trafią do potrzebujących na Ukrainie i oczekujących przy przejściach granicznych.

Nasza placówka dołączyła do zbiórki organizowanej w Wojnowicach, zbieramy w szkole oraz w przedszkolu najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak środki opatrunkowe, higieniczne, małe maskotki. Rzeczy te można przenieść do szkoły do środy 2.03.22r., a jeszcze w tym tygodniu dary te zostaną dostarczone przez naszych ratowników na granice. Pomagamy!

 
Autor: ZSP-W, B. Sawina
Opublikowano: Wtorek, 01 Marca, 2022
Wydrukuj   

 W dniach od 7 - 14 stycznia 2022 odbył się w naszym przedszkolu Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku z powodu pandemii konkurs odbył się on-line. W konkursie wzięło udział 18 uczestników:

Przedszkole Krzanowice:

1. Agata Matioszek

2. Paulina Filip

3. Jakub Wita

4. Marta Dudek

5. Bartosz Kunik

6. Mateusz Wiszkony

7. Rozalia Kaletka

8. Wojciech Klima

Przedszkole Krzanowice oddział w Bojanowie:

1. Dominik Herman

2. Wojciech Horny-Nawrat

Przedszkole Krzanowice oddział w Pietraszynie

1. Oliwia Hanslik

2. Mateusz Hofrichter

Przedszkole Borucin:

1. Amelia Polak

2. Elisabeth Halfar

3. Marta Lasek

Przedszkole Wojnowice:

1. Alicja Bartosz

2. Anna Ziaja

3. Paweł Kulig

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się po uprzednim przesłuchaniu utworów przez członków komisji i przedszkolaków z naszej placówki 😊.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy

 

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii przedszkola

 
Autor: Aleksandra Kleta
Opublikowano: Piątek, 11 Lutego, 2022
"Karnawałowe szaleństwo!" oraz "Czerwone Kapturki"
Wydrukuj   

 

Karnawałowe szaleństwo!

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 w czasie, którego wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje różnorodne przebrania. Nie brakowało czarownic, piłkarzy, klaunów, bohaterów z kreskówek i bajek, a także przedstawicieli różnych zawodów tj. policjant, strażak oraz pielęgniarka. Nasze panie nauczycielki przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji, zabaw i tańców, a Rada Rodziców zakupiła drobny poczęstunek więc imprezkę zaliczamy do udanych!

 

 

Czerwone Kapturki

Uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej uwielbiają wyzwania, pracę oraz dobrą zabawę. Z pomocą pani Lidii Rąpały postanowili przygotować dla przedszkolaków przedstawienie pt. „Czerwone Kapturki”.

Fotorelacja w zakładce Galeria szkoły. 

Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 10 Lutego, 2022
"Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wojnowicach realizuje priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0"
Wydrukuj   


 

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wojnowicach realizuje priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.

Nasza szkoła wzięła udział w wieloletnim programie i udało nam się pozyskać kwotę 3000zł. Do naszej biblioteki zakupiliśmy książki  za kwotę 3750 zł. Na podstawie rozmów, ankiet, wywiadów na temat propozycji książek do zakupienia w ramach projektu do biblioteki szkolnej, analizie rynku wydawniczego oraz współpracy z biblioteką publiczną została sporządzona lista autorów, tytułów i serii wydawniczych. W ten sposób biblioteka powiększyła swój księgozbiór o 183 pozycje.. Zakupiono książki z różnych gatunków literatury pięknej i popularnonaukowej dla młodszego i starszego czytelnika. Oprócz lektur są pozycje z literatury fantasy, przygodowej, detektywistycznej, obyczajowej, przyrodniczej, historycznej.

Książki już znajdują się w obiegu czytelniczymi. Na bieżąco będą organizowane zajęcia czytelnicze dla uczniów  konkursy i quizy.

W ramach projektu powstanie kącik czytelniczy . Tutaj będzie można poczytać i odpocząć.

 

 

Autor: Alicja Szafarczyk
Opublikowano: Wtorek, 01 Lutego, 2022
Wydrukuj    
Autor: MOK Krzanowice
Opublikowano: Piątek, 28 Stycznia, 2022
Wydrukuj   

W ramach realizacji tygodniowego tematu „Dbam o zdrowie” przedszkolaki robiły dziś sałatkę owocowa.

Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu świeże owoce, umył dokładnie rączki, założył fartuszek, dostał papierową tackę i plastikowy nożyk💪

Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa posługując się nożykiem. Sałatka udała się, a przyrządzanie jej dało wiele satysfakcji!😋

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii przedszkola

 
Autor: Joanna Basista
Opublikowano: Piątek, 28 Stycznia, 2022
Wydrukuj   


W styczniu wpisane s
ą szczególne dni, które wzbudzają ogromnie radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb, czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek maja zawsze dla nas czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają . Dlatego w podzięce za ich wielkie serce wnuczęta, składają wszystkim Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia.

Niech nam żyją sto lat!

Wszystkiego najlepszego!

 

Więcej zdjęć znaleźć można w galerii przedszkola

 
Autor: Przedszkole
Opublikowano: Sobota, 22 Stycznia, 2022
Wydrukuj   

Szanowni mieszkańcy Gminy Krzanowice,

 

Rozwój każdej gminy to bardzo złożony i długofalowy proces. Aby jak najlepiej wykorzystywać pojawiające się szanse, a jednocześnie sprawnie rozwiązywać problemy, konieczny jest dobry plan. Dlatego też, Gmina Krzanowice przystępuje do opracowania kompleksowej Strategii Rozwoju Gminy do roku 2030.

Kluczem do sukcesu każdej strategii jest aktywny udziału mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców czy instytucji w jej tworzeniu. Dlatego też na poszczególnych etapach prac nad dokumentem będziemy wielokrotnie zasięgali Waszej opinii na temat obecnej sytuacji w gminie, a także pomysłów, co do jej dalszego rozwoju.

Zależy nam na Waszych opiniach. Chcemy wiedzieć, jak wygląda Gmina z Waszej perspektywy i jak powinna się zmieniać. Tylko wtedy, będziemy mogli zaplanować jej rozwój w nadchodzących latach tak, aby spełniał oczekiwania wszystkich.

Prosimy więc o poświęcenie kilku minut Waszego czasu na wypełnienie anonimowej ankiety znajdującej się pod tym linkiem: https://forms.gle/MB9u1fYKyc8FcmR47 

Ankieta będzie dostępna do: 14 lutego 2022 r.

Nie bądźcie obojętni i wypełnijcie ankietęJ

 

 
Autor: ZSP-W, Gmina Krzanowice
Opublikowano: Poniedziałek, 17 Stycznia, 2022
Wydrukuj   

MIESIĘCZNY HARMONOGRAM UDZIELANYCH
W RAMACH PROJEKTU FORM WSPARCIA
NA STYCZEŃ 2022

 

Pobierz / otwórz:
Harmonogram w formacie PDF


projekt 
Autor: Beata Kawalec, ZSP-W
Opublikowano: Środa, 12 Stycznia, 2022
<< PoprzedniaNastępna strona >>