Wtorek, 22 Maja, 2018 Wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
W galerii znalazły się nowe zdjęcia, zapraszamy do odwiedzin!
Nowości
Wydrukuj   

23 stycznia w naszej szkole gościliśmy ukochane babcie i wspaniałych dziadków. Z okazji ich święta uczniowie-wnuczęta wraz z wychowawcami  przygotowali uroczystą akademię z mnóstwem wierszy, skeczy i piosenek.


Moja babcia robi najlepsze pierogi, dziadek zaś naprawi zepsuty rower. Babcia zaceruje podarte spodnie, a dziadek wygrywa ze mną w warcaby ale przegrywa w „Chińczyka” ; z dziadkiem pójdę na spacer do parku, a z babcią wypiję herbatkę … J

Nasi dziadkowie są wyjątkowi, poświęcają nam swój czas, są naszą podporą, mądrością, przykładem i siłą. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Życzymy Wam dobrego zdrowia, radości, cierpliwości i  słońca na każdy dzień!

Sto lat Babciu! Sto lat Dziadku!Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 24 Stycznia, 2018
Wydrukuj   

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie lub przedszkolaki z ZSP w Wojnowicach corocznie przygotowują jasełka. Tradycja jest taka, że premiera odbywa się w czasie wigilijki szkolnej, a potem w czasie świąt występ powtarzany jest w kościele, tak aby zobaczyć go mogli mieszkańcy wsi.

          W tym roku przedstawienie w wojnowickiej świątyni odbyło się 6 stycznia, a w inscenizacji wzięło udział 21 uczniów klas III – VII . Spektakl został przygotowany pod kierunkiem Urszuli Buczek, a sprawami technicznymi, czyli nagłośnieniem zajmowała się Marta Myśliwy.


           Historia, którą przedstawiono, opowiadała oczywiście o narodzeniu Dzieciątka, została jednak trochę zmieniona. Jeden z czartów, Rokita, pomógł zagubionemu aniołkowi wrócić do nieba i przez to został ukarany przez inne diabły. Pozbawiony rogów, czarnych skrzydeł i nieśmiertelności trafił pomiędzy pasterzy. Ale historia kończy się dobrze, bo dzięki swej dzielnej postawie otrzymał białe skrzydełka i został zaliczony w poczet aniołów. Nie zabrakło też w  tym spektaklu archaniołów, trzech królów, Heroda, śmierci, no i oczywiście Maryi i Józefa. W przerwach pomiędzy aktami zgromadzeni w kościele widzowie śpiewali kolędy przy akompaniamencie w wykonaniu Barbary Sawiny

Zdjęcia wykonała Alicja Drabik.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Urszula Buczek
Opublikowano: Piątek, 19 Stycznia, 2018
Wydrukuj   

 


Rada Rodziców prężnie pracująca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Wojnowicach  kolejny raz przygotowała bal karnawałowy dla dzieci z naszej szkoły. Kilkugodzinna imprezka  prowadzona przez dwóch DJ-ów, a także panią Truskawkę oraz Gucia wszystkim się podobała. Do dyspozycji mniejszych i większych gości była kawiarenka z różnymi smakołykami.  Tańców i zabaw nie było końca! Na parkiecie spotkaliśmy Batmana, Spidermana, Królewnę Śnieżkę, Księżniczki, Cygankę, Pilota samolotu, Monachijczyka, Górala, Araba i wielu innych...

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 16 Stycznia, 2018
Wydrukuj   

W piątek 5.01.2018 wybraliśmy się z noworoczną wizytą do zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły w miejscowości Bela. Spotkanie rozpoczęliśmy od śpiewania kolęd. Uczennice ze scholi zaprezentowały popularne polskie kolędy, a kolędę Cicha Noc zaśpiewały po polsku oraz po niemiecku i  angielsku. Nasi czescy koledzy również popisali się śpiewem w kilku językach.


Uczniowie spędzili czas na wspólnym oglądaniu popularnych czeskich bajek, pracach plastycznych oraz grach planszowych. Miłym akcentem okazał się poczęstunek, którym był znany nam „parek w rohliku”.

Panie nauczycielki mogły w tym czasie powspominać ubiegłe wizyty, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz umówić się oczywiście na kolejną wizytę. Spotkanie było miłym przeżyciem szczególnie dla młodszych dzieci, które były w Beli po raz pierwszy. 

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Beata Kawalec
Opublikowano: Poniedziałek, 08 Stycznia, 2018
Wydrukuj   

We wtorek 12 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV, V i VII udali się na wycieczkę edukacyjną do Łubowic. Jest to miejsce urodzenia niemieckiego poety epoki romantyzmu Josepha von Eichendorffa. Wyjazd ten zrealizowany został w ramach dwujęzycznego projektu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego (DFK) wspólnie z Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa.


Program wycieczki obejmował prelekcję na temat historii śląskiego odgałęzienia rodu Eichendorffów, a także zwiedzanie Izby Pamięci Josepha von Eichendorffa oraz Izby Regionalnej z ekspozycjami archeologicznymi. Całość prowadzona była w języku polskim i niemieckim.

Następnie mieliśmy możliwość zagrania w krótką grę terenową wokół ruin pałacu i w parku. Uczniowie i nauczyciele szybko poradzili sobie z odnalezieniem trzech „skarbów”, zawierających kolejne wskazówki i zadania do wypełnienia. W jednym z zadań uczyliśmy się pierwszych wersów wiersza poety. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie z zadaniami i jak się później okazało, wszystkie zadania zostały poprawnie wykonane. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem – pysznym obiadem.

Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie mają możliwość wzbogacić swoją wiedzę z zakresu historii naszego regionu.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Barbara Sawina
Opublikowano: Poniedziałek, 08 Stycznia, 2018
Wydrukuj   

Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Przez te kilka tygodni w naszej szkole odbyło się sporo świątecznych wydarzeń, począwszy od Mikołajkowego turnieju tenisa stołowego, o którym pisano wcześniej. 6 grudnia szkołę i przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na jego przybycie. Miły gość podarował każdemu uczniowi mały prezencik. Jednym z ważniejszych wydarzeń był Szkolny oraz Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Należy wspomnieć, że była to jubileuszowa, bo dziesiąta edycja konkursu, której organizatorką jest niezawodna pani Róża Buchcik.

Szczegółowa relacja na stronie: http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/62878-x-gminny-konkurs-koled-i-pastoralek-w-wojnowicach.html


 

Samorząd Uczniowski jak co roku przeprowadził akcje pisania kartek pt. „Marzycielska Poczta”. W tym roku naszą adresatką była Martyna Kurek. Dziękuję uczniom tym najmłodszym oraz nieco starszym za zaangażowanie. Mam nadzieję, że nasze kartki sprawiły dziewczynce radość.

 

Rozstrzygnęliśmy konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”. Wpłynęło pięć prac, które wykonane były różną techniką. Dokonanie wyboru tej jednej, najładniejszej było trudnym zadaniem dlatego też komisja konkursowa uznała, że wszystkie zasługują na pierwsze miejsce.

 

Czym byłby grudzień bez tradycyjnych jasełek? Grupa uczniów-aktorów pod przewodnictwem szkolnej reżyser pani Urszuli Buczek ciężko pracowała przez wiele dni przygotowując swój występ. „Jasełka” ukazały walkę dobra ze złem i radośnie przedstawiły narodziny Jezusa. Zapraszamy na występ do naszego kościoła 6 stycznia, godzina 14:00.

 

 

Wszystkie zdjęcia znajdziecie w folderze "Świąteczny grudniowy czas".
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 04 Stycznia, 2018
Wydrukuj   13 grudnia po raz trzynasty w Zespole Szkół w Krzanowicach odbył się turniej tenisa stołowego im. Krystyny Gasilewskiej. Nasi uczniowie poświęcili mnóstwo czasu na treningi przed zawodami i jak za chwilę się o tym przekonacie, są tego efekty. Poniżej wyniki:


Dziewczyny klasy IV-VI

 

Dziewczyny kl VII+ gimnazjum

 

Chłopcy kl. VII+gimnazjum

 

1.          Wiktoria Zaczek

2.         Natalia Kaletka

3.          Magda Mika

 

1.         Paulina Herzog

2.         Magda Drabik

3.         Anna Wiszkony

 

1.          Kamil Gorywoda

2.            Patryk Halfar

3.            Tomek Sałaciak

 

 

W kategorii chłopców klas IV-VI Jakub Cwibel zajął VI miejsce, natomiast Sebastian Dudacy uplasował się na IX miejscu.

Gratulujemy!!

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 14 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

Dzisiaj wojnowicki Zespół Szkolno-Przedszkolny odwiedził wyjątkowy gość. Oczekiwaliśmy go od samego rana. Człowiek to niezwykły, pełen dobroci i cierpliwości, o ciekawej historii, ulubieniec dzieci i dorosłych…, O kim mowa?  Oczywiście o świętym Mikołaju!Mikołaj z radością powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie upewnił się, że w Wojnowicach są wyjątkowo grzeczne dzieci. Wysłuchawszy piosenek obdarował każdego miłym prezencikiem JWszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 07 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego na stałe zagościł w szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku rozegraliśmy mecze w kategoriach klas III-V oraz VII chłopców i dziewczyn.


Poniżej wyniki:

 

CHŁOPCY

Kl. III-V

Kl. VII

     1.   Sebastian Dudacy

   1. Patryk Halfar

     2.   Jakub Cwibel

   2. Filip Myszogląd

     3.   Daniel Gajcy

   3. Tomasz Sałaciak

     4.   Patryk Matuszek

   4. Wojciech Kulig

 

Dziewczyny:

1. Wiktoria Zaczek

2. Magdalena Mika

3. Magdalena Drabik

4. Patrycja Daniszewska.

13 grudnia nasi uczniowie wezmą udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Krzanowicach. Na pewno będziemy trzymać kciuki J Powodzenia!Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 06 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

29 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz ze Świetlicą Opiekuńczo-Terapeutyczną zorganizował dyskotekę andrzejkową! Podczas imprezowego popołudnia każdy mógł poznać swoją przyszłość. W specjalnie przygotowanym gabinecie Wróżbita oraz Wróżki przepowiadały przyszłość swoim gościom przy użyciu wosku, magicznych ciasteczek, kostek i liczb. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy zabawy  poznawali swoje przyszłe życie, zawód, imię sympatii, miejsce zamieszkania i wiele innych ciekawostek. Wiemy, która z dziewczyn pierwsza wyjdzie za mąż. Oprawę muzyczną przygotował Patryk. Była muzyka disco, pop, dance, starsze i nowsze przeboje przy których wszyscy dobrze się bawili. Królem i Królową tańca zostali Daniel i Emilia.


Wszyscy zmęczeni ale jakże zadowoleni, radośni i pełni optymizmu przed przepowiedzianą przyszłością zakończyliśmy ponad trzygodzinną imprezę. Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy, SU
Opublikowano: Piątek, 01 Grudnia, 2017
<< PoprzedniaNastępna strona >>