"Świąteczny grudniowy czas"
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 04 Stycznia, 2018

Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Przez te kilka tygodni w naszej szkole odbyło się sporo świątecznych wydarzeń, począwszy od Mikołajkowego turnieju tenisa stołowego, o którym pisano wcześniej. 6 grudnia szkołę i przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na jego przybycie. Miły gość podarował każdemu uczniowi mały prezencik. Jednym z ważniejszych wydarzeń był Szkolny oraz Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Należy wspomnieć, że była to jubileuszowa, bo dziesiąta edycja konkursu, której organizatorką jest niezawodna pani Róża Buchcik.

Szczegółowa relacja na stronie: http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/62878-x-gminny-konkurs-koled-i-pastoralek-w-wojnowicach.html


 

Samorząd Uczniowski jak co roku przeprowadził akcje pisania kartek pt. „Marzycielska Poczta”. W tym roku naszą adresatką była Martyna Kurek. Dziękuję uczniom tym najmłodszym oraz nieco starszym za zaangażowanie. Mam nadzieję, że nasze kartki sprawiły dziewczynce radość.

 

Rozstrzygnęliśmy konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”. Wpłynęło pięć prac, które wykonane były różną techniką. Dokonanie wyboru tej jednej, najładniejszej było trudnym zadaniem dlatego też komisja konkursowa uznała, że wszystkie zasługują na pierwsze miejsce.

 

Czym byłby grudzień bez tradycyjnych jasełek? Grupa uczniów-aktorów pod przewodnictwem szkolnej reżyser pani Urszuli Buczek ciężko pracowała przez wiele dni przygotowując swój występ. „Jasełka” ukazały walkę dobra ze złem i radośnie przedstawiły narodziny Jezusa. Zapraszamy na występ do naszego kościoła 6 stycznia, godzina 14:00.

 

 

Wszystkie zdjęcia znajdziecie w folderze "Świąteczny grudniowy czas".