"Spotkanie z pisarką"
Autor: Alicja Szafarczyk
Opublikowano: Piątek, 11 Maja, 2018

 

Opowiem Wam o ciekawym wydarzeniu jakie miało miejsce w naszej szkole.

19 kwietnia odbyło się niecodzienne spotkanie z panią Anną Gotzmann, autorką pewnej książki dla dzieci. Pani Ania opowiedziała wszystkim jak doszło do tego, że powstała  książka  pt. „Małpka Gizela”.  Autorka zaprezentowała uczniom fragmenty lektury, a następnie dzieci wykorzystując wyobraźnię i własną interpretację tekstu rysowały portret bohatera książki Leona.

 

Czy wiesz, że… Ilustracje do tej książeczki wykonał syn autorki, siedmioletni wtedy Filip.

 

 Uzupełnieniem bohaterki książki jest pacynka  małpka o imieniu Gizela, która towarzyszyła dzieciom podczas całego spotkania. Następnie zadaniem uczniów było wykonanie własnej,  kreatywnej ilustracji nawiązującej do prezentowanej książki. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami dotyczącymi prac z pozostałymi osobami.

 

          Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann przygotowała niespodziankę dla dzieci.  Zapytacie: „Jaka była to niespodzianka?”

Otóż, była nią duża maskotka przedstawiająca małpkę Gizelę. Uczniowie będą zabierać Gizelę do domu, aby razem z nimi  mogła spędzać czas w wędrówce po bajecznym świecie literatury. Następnego dnia przyniosą do szkoły maskotkę oraz przygotowaną  ilustrację do książki, którą przeczytali w domu. Z ilustracji wykonanych przez uczniów powstanie bajkowy album.

Przygoda z książką tak bardzo spodobała się uczniom, że nie brakowało chętnych do głośnego czytania wybranych fragmentów.

 

Czy wiesz, że… Pani Ania Gotzmann podarowała książkę pt. „Małpka Gizela” naszej bibliotece i w każdej chwili możesz ją wypożyczyć.

 

Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, a małpka Gizela codziennie odwiedza inny dom i wspólnie z rodzinką czyta książki. W warsztatach literackich uczestniczyli uczniowie klas I-IV.

 

Pani Aniu, zapraszamy ponownie J

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.