"Jasełka 2018"
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 26 Grudnia, 2018

BÓG SIĘ RODZI - MOC TRUCHLEJE

Jeden- zero dla Nieba! Tak właśnie zakończyła się walka Aniołów z Diabłami. Podstępny Lucyfer usilnie próbował zniszczyć radość z narodzin Jezusa. Diabły obmyślały plan by ludzkość  przyciągnąć na swoją stronę. W tym samym czasie w Niebie Aniołowe zmartwieni postępowaniem  ludzi naradzali się nad tym jak wyplewić z życia istot ziemskich „obgadywaizm, nieszczeryzm, krętacyzm” i wiele innych złych postępków.  Diablice zdążyły popsuć plany Niebiosom. Lucyfer nakazał: „Kolebkę schować! Siano rozrzucić! Ludziom powiedzieć, że to zmyślone. Niech ogłupieją, niech w nic nie wierzą, niech myślą, ze to głupie gadania o narodzeniu jakiegoś Pan !” .

Dzielne Anioły nie dały za wygraną, przygotowały żłóbek, ustawiły straż anielską i pokonały Piekło. Dzieciątko przyszło na świat witane przez Pastuszków, Trzech Króli oraz dzieci.

Jasełka przygotowała pani Urszula Buczek, a uwieńczeniem wigilijnego spotkania był występ Hani Jurczenko, która przy akompaniamencie pani Róży Buchcik zagrała na skrzypcach kolędy. Na zakończenie tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem składając świąteczne życzenia.

Zapraszamy na jasełka do naszego kościoła, które odbędą się w niedzielę 6 stycznia 2019 r.

Wszystkie zdjęcia dodano do galerii szkoły.