"Dzień Edukacji Narodowej"
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 15 Października, 2020

 W tych trudnych czasach każdy spędzony razem w szkole dzień jest na wagę złota. Mimo wielu ograniczeń cieszymy się, że zajęcia odbywają się w miarę normalnych warunkach, a dziś 14 października...

 


…dziś jest święto nas wszystkich, święto nauczycieli, uczniów oraz pracowników oświaty.  W tym wyjątkowym dniu spotkaliśmy się w szkole na uroczystym apelu, w czasie którego  nasi pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni pani Lidii Rąpały złożyli uroczyste ślubowanie. Aby tradycji stało się zadość, pani dyrektor Ewa Gotzmann za pomocą ołówka pasowała Krzysia, Blankę, Natalkę i Anetkę na ucznia klasy pierwszej, a my gromkimi brawami przyjęliśmy milusińskich w poczet uczniów naszej szkoły.

W naszej małej szkole są osoby, które w tym roku obchodzą piękne jubileusze. Pani Teresa Kulig, która raczy nas pysznymi obiadkami świętuje 25-lecie swojej pracy, natomiast pani Róża Buchcik od 20 lat dzieli się z nami swoją pasją do śpiewu oraz gry na instrumentach. Warto wspomnieć o ks. Janie Bujaku, który mino zmiany parafii świętuje ćwierćwiecze pracy w zawodzie.

 

„Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”

(Taylor Mackenzie)

  


Więcej zdjęć znaleźć można w galerii szkoły.