"Kolorowy Tydzien w Wojnowicach"
Autor: Sylwia Larisz, Marta Mysliwy
Opublikowano: Niedziela, 26 Marca, 2023

W dniach 20- 24 marca w wojnowickim ZSP odbył się tradycyjny „Kolorowy Tydzień”. Atrakcji było mnóstwo. W „zielony poniedziałek” zadbaliśmy o Wojnowice, sprzątając nasz mały świat i przygotowując się do nadejścia Pani Wiosny. We współpracy z Sołectwem Wojnowice zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie uzbrojeni w rękawiczki ochronne wyruszyli z misją wysprzątania najbliższej okolicy. Dobrze się spisaliśmy, ponieważ ulice lśnią teraz czystością.

Drugi dzień kolorowego tygodnia, „żółty wtorek” przywitał nas deszczową aurą, mino to wyruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Wojnowic, pożegnaliśmy zimę i radośnie przywitaliśmy wiosnę. Był to również dzień bez plecaka. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją.

W „niebieską środę” odbyły się  szkolne eliminacje do powiatowego konkursu piosenki religijnej. W ramach "Kolorowego Tygodnia" zorganizowaliśmy pierwszy towarzyski turniej szachowy, w którym udział wzięło 12 zawodników. Miejsce na podium zajęli kolejno:

1. Jan Wójcik, 2.Paweł Rudzok, 3.Jakub Frankowski.

 

W "czerwony czwartek" od rana wielkie zamieszanie w naszej szkole. Wzorem ubiegłych lat powróciliśmy do pewnej atrakcji, tego dnia szykowaliśmy "Kolorowe śniadanie". Uczniowie wszystkich klas przygotowali pyszne i kolorowe kanapki, naleśniki i tortille, tosty, wytrawne pasty i słodki twarożek, a nawet owocowe koktajle i smoothie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

 

„Biały piątek” był dniem ze zwierzętami.  Naszą placówkę odwiedził wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt pan Andrzej Pająk. Pan Andrzej jest specjalistą od wszelkiego rodzaju zwierząt. To hodowca gadów, pająków i ssaków. Kolekcjoner ptaków, motyli, chrząszczy i żuków. A przy tym ma w sobie tyle pasji, wręcz mówi językiem zwierząt. Tematem przewodnim piątkowego spotkania było życie i hodowla gadów.

 

 Wszystkie zdjęcia znajdziesz tutaj!